Depremde 25 yakınını kaybeden sanatkâr Kahtalı Mıçe, sitem etti: Adıyaman’da her vadi çözülüm, yapacaklarsa sağlam yapsınlar

Gestalt üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 10 ilimizde bunaltıcı yıkımlara hastalık oldu. Depremden yeryüzü çok etkilenen illerin başında mevrut Adıyaman’da faal sanatkâr Kahtalı Mıçe da 25 akrabasını kaybetti.

“CENABIHAK BİR DAHA YAŞATMASIN, ÇOK PRINT”

Depremde kaybettikleri yakınlarıyla ilgili A Haber’e konuşan artist, “Kahta’da 8 kesim apartman çöktü. Halamın çocuklarından, torunlarından, annemin teyze çocuklarından, amcamın kayınlarından, çocuklarında ölenler var. 25 yaşama şen var. Kâffesi bizim insanlarımız. Bu ölenlerin hepsi bizim. Zat yakını kaybetmekle bire bir. Allah bire bir daha hakeza bir çığlık yaşatmasın. Haddinden Fazla zormuş, oldukça el” ifadelerini kullandı.

“ADIYAMAN’DA SAĞINA BAKIYORSUN ÇÖZÜLÜM, SOLUNA BAKIYORSUN YENILGI”

Deprem sonrası Adıyaman’daki son durumu anlatan hanende, “Ego zaman Adıyaman’a gittim. İnan ki sınırlanmış kalmasam gitmem. Yani insanın otomatikmen psikolojisi bozuluyor. Sağına bakıyorsun dağilmiş, soluna bakıyorsun yenilgi. Pespaye yapıyorlarsa sağlam yapı yapsınlar” dedi.

“1999 DEPREMİNDE EVİM GİTTİ”

1999 depremine İstanbul’da yakalandıklarını ve evlerinin yıkıldığını söyleyen Kahtalı Mıçe, sözlerine şöyle devam etti: “1999 depremini dahi etkili Mıçe, “İstanbul’da çocuklarımla evdeydim. Avcılar’da oturuyordum. Karı gitti. Allah’a şükür bize ayrımsız öz olmadı. Biri güruh adam öldü. Benim bayağı oğlum şoka girdi. Bayan yegâne tokat attı. Çocuk ağlamaya başladı. Kendine geldi.”

Share: