Kayseri’nin ‘Şoför Nebahati’ babasına verdiği sözü tuttu, ince nöbet şoförü oldu

Kayseri’nin ‘Şoför Nebahati’ babasına verdiği sözü tuttu, tafsilatlı kat şoförü oldu

KAYSERİ – Kayseri’birlikte hayat dolu Burcu Özdemir, babasına verdiği sözü yilbik maksat edindiği tafsilatlı kere kaptanlığını yapıyor.

Toplamda 14 yıldır hem turizmcilik yapıp hem de yönelteç başında çalıştığını belirten Itır Özdemir, uzun posta şoförlüğünde evvel etapta hamaset eksikliği yaşansa üstelik gezi böylece taşıdığı yolcuların kendisine teşekkürname ettiğini söyledi.

Babasına söz verdiğini ve verdiği sözü gerçekleştirdiğini söyleyen Burcu Özdemir, “Toplamda 14 yıldır turizm sektöründe ve direksiyon başındayım. 7 yıl turizmcilik yaptım, 4 sene ambulansla şehirlerarası züğürt nakli gerçekleştirdim. 2 sene tıpkısı yönelteç eğitmenliği yaptım ve sonuç 1 yıldır dahi etraflı kat şoförlüğü yapıyorum. Bu macera babama verdiğim ayrımsız meze ve onu adına getiriyorum. Ayrımsız görüntü değil tıpkı kasıt bu. Seyahatte evvel olarak Kayseri’üstelik başladım amma turizmciliğe Antalya’birlikte başladım. İlk seferde “Sana yolcuyu güç edemeyiz, 38 lime birey taşıyacaksın. Sen git evinde yemeğini yap” dediler amma zaman ben etraflı öğün şehirlerarası seyahat kaptanıyım. Yolcular önceki etapta çokça şaşırıyorlar. Heyecanlanıyorlar, “Sizinle mi gideceğiz, siz mi süreceksiniz arabayı?” diyorlar. İlk ilk tıpkı güvensizlik yaşıyorlar amma sonrasında gelip teşekkür ediyorlar, tebrik ediyorlar. Onore edici sözlerle karşılaşıyoruz, çok bahtiyar oluyorlar. İlk etapta korksalar da sonucunda mutlular” dedi.

Özdemir, kadınların istedikleri gelişigüzel şeyi başarabileceklerini söyleyerek, “Öncelikle kadınlarımızın 8 Mart Dünya Amele Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Zaman dahi biz Kadınlar Günü’nde sefere gidiyoruz, detaylı yola çıkıyoruz. Kısmetse Bodrum’dahi olacağız ferda. Bizim hayatımız hep çalışmakla geçiyor. Lüzumlu evde icap çocuklarımızla ister eşimize, esas ve babalarımıza göre, kendi geçimimizi sağlayarak yollara düşüyoruz. Bizim birlikte çığır grubumuz bu direksiyon. Kadınların benden atılganlık almalarını istiyorum. Umutsuzluğa kapılmasınlar. Tığ kadınlar seçme şeyin üstesinden gelebiliriz, her şeyi başarabiliriz. Cesaret almalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Share: