Kayseri’de ikinci kattan atıldığı öne sürülen yaşama ciddi yaralandı

Kayseri’nin form Kocasinan ilçesinde tıpkısı binanın ikinci katından atıldığı iddia edilen ecnebi uyruklu hayat kilolu yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Sahabiye Mahallesi Akçay Sokak’taki 3 katlı binanın ikinci katının penceresinden tıpkısı kişinin yere düştüğünü gören mahalle sakinleri, polis güçleri ve esenlik ekiplerine bili verdi.

Bu sırada binadan kaçan 2 şüpheliyi fark edip kovalamaca sonucu yakalayan vatandaşlar, zanlıları polise teslim etti.

Ambulansla hastaneye kaldırılan ve üzerinden etiket çıkmayan yabancı uyruklu kişinin esenlik durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Binanın ast katında aksiyon yeri mevcut Mumin Canşahin, AA muhabirine, fenomen esnasında dışarıda bulunduğunu ve bir bağrış çağrış duyunca geçmiş sarsıntı olduğunu zannettiğini söyledi.

O esnada dükkanın taraf tarafına bir gencin düştüğünü gördüğünü anlatan Canşahin, “Ambulansı aradık. İki gönül bahçeden kaçmaya çalıştı. Makine ile peşine düştük. Kahvehaneden arkadaşlar üstelik peşine düştü. Onlar parkın süresince kovalarken biz köprünün altında sıkıştırdık. O iki kişiyi tuttuk, polise doğrulama ettik.” diye niteleyerek konuştu.

Share: