Kars’ta hastanede coşkunluk tatbikatı

Sarıkamış Ihtişam Hastanesinde cuşiş tatbikatı gerçekleştirildi.

Olası yangınlara pekâlâ müdahale edileceği ve ait personelin hazır olup olmadığını almak üzere gerçekleştiren tatbikata şifahane personeli, Millî Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 112 Müstacel Keyif ve Sarıkamış Belediyesi itfaiye ekipleri katıldı.

Tatbikat öncesinde şifahane personeline UMKE personelince yangınlar ve müdahale üstüne hikmet verildi.

Senaryo gereği bir binanın 2. katında sâdır yangına, itfaiye aracı ekiplerine hastanenin güvenlik birimlerince vukuf verildikten sonra sayrılarevi personelince ilk etapta cuşuhuruş itfa tüpleriyle müdahale edildi.

Yangın çıkan katta yaralanan güç itfaiye aracı vasıtasıyla pencereden tahliye edildi, diğerleri üstelik UMKE ekiplerince dışarı çıkartıldı.

İlk müdahalesi esenlik görevlilerince yapılan yaralılar, ambulanslarla değişik hastanelere irsal edildi.

Hastane Başhekimi Ağırbaşlı Aksoy, AA muhabirine, bakanlığın herhangi bir sene planladığı şekilde rutin tatbikatın gerçekleştirdiklerini söyledi.

Aksoy, bu cins tatbikatlarla eksikleri tespit ika imkanı bulduklarını belirterek, “temas umulur kıran durumunda eksiklerimizi koparmak için her yıl yaptığımız bire bir tatbikattı. Bugün bile bunu tamamlayarak herhangi bir eksiğimiz olup olmadığını değerlendirmek istedik. Tatbikatı hayırlısıyla kazasız ayrımsız şekilde halletmiş bulunmaktayız.” dedi.

UMKE sorumlusu Tahsin Ulu ise Hastane Afet Planı kapsamında tatbikat yaptıklarını ifade ederek, sonsuz bu eğitimleri gerçekleştirdiklerini bildirdi.Share: