Kars nakıs 22’yi gördü, rastgele taraf buz tuttu

Kars nakıs 22’yi gördü, sevimsiz havanın faal olduğu ilde adeta değme yer buz tuttu. Vatandaşlar ise “baharın gelmesini beklerken, kışın yeryüzü soğuk günlerinden birisini yaşıyoruz” diyerek havanın ne kadar itici olduğuna dikkat çekti.

Kars’ta soğuk albeni hayatı kontra etkiledi. Termometrelerin nakıs 22’yi gösterdiği Kars’ta soğuktan işyerlerinin kilitleri ve pencereleri dondu, soğuktan çatılarda buz sarkıtları oluştu. Vatandaşlar araçlarını soğuktan müzaheret etmek üzere üzerine battaniye ve sergi örttü.

“İşyerinin camlarında buz kitlesi oluştu”

Soğuktan Kars’ta aynı işyerinin camlarında buz kitlesi oluştu. İşyeri çalışanı buz markajcı içki ve çerçeveleri adeta kazıyarak buzlarını temizledi. İşyerinin donan bap kilidi ve camlarını havanın ne kadar itici olduğunu gözler önüne serdi.

“Kışın sunma antipatik günlerinden birisini yaşıyoruz”

Kars’ta sevimsiz havanın deli dolu olduğunu anlatım fail vatandaşlar, “Peki Kars’ta baharın gelmesini beklerken, sabaha eksi 22 mertebe itici ile uyandık. Kars donuyor adeta, kışın genişlik kara kış, yer soğuk günlerinden birisini yaşıyoruz Kars’ta” dedi.

Soğuk açıktan çevre ülke merkezinden güzeşte Kars Çayı’ndan sâdır buğular ise kameralara yansıdı.

Kars’ta Sibirya soğukları etkisini sürdürüyor. Ilkbahar muntazır ilde adeta gelişigüzel yan dondu. Soğuktan ana yol ve sokaklar ise yersiz kaldı. – KARS

Share: