Kars eksi 22’yi gördü, seçkin taraf buz tuttu

– Kars eksi 22’yi gördü, her canip buz tuttu

“Kışın arz itici günlerinden birisini yaşıyor”

KARS – Kars eksi 22’yi gördü, sevimsiz havanın enerjik olduğu ilde adeta her kayran buz tuttu. Vatandaşlar ise “baharın gelmesini beklerken, kışın yeryüzü sevimsiz günlerinden birisini yaşıyoruz” diye niteleyerek havanın hangi büyüklüğünde antipatik olduğuna ilgi çekti.

Kars’ta itici albeni hayatı münasebetsiz etkiledi. Termometrelerin eksi 22’yi gösterdiği Kars’ta soğuktan işyerlerinin kilitleri ve pencereleri dondu, soğuktan çatılarda buz sarkıtları oluştu. Vatandaşlar araçlarını soğuktan korumak için üstüne battaniye ve sergi örttü.

“İşyerinin camlarında buz kitlesi oluştu”

Soğuktan Kars’ta benzeri işyerinin camlarında buz kitlesi oluştu. İşyeri çalışanı buz tutan sırça ve çerçeveleri adeta kazıyarak buzlarını temizledi. İşyerinin donan bap kilidi ve camlarını havanın ne büyüklüğünde soğuk olduğunu gözler önüne serdi.

“Kışın yeryüzü sevimsiz günlerinden birisini yaşıyoruz”

Kars’ta sevimsiz havanın faal olduğunu anlatım fail vatandaşlar, “Tamam Kars’ta baharın gelmesini beklerken, sabaha nakıs 22 adım sevimsiz ile uyandık. Kars donuyor adeta, kışın bildirme kara kış, sunma itici günlerinden birisini yaşıyoruz Kars’ta” dedi.

Soğuk açıktan etraf devlet merkezinden geçen Kars Çayı’ndan çıkan buğular ise kameralara yansıdı.

Kars’ta Sibirya soğukları etkisini sürdürüyor. Baharat muntazır ilde adeta her taraf dondu. Soğuktan ana yol ve sokaklar ise gereksiz kaldı.

Share: