Yurtta artan depremzedelerin ilaçlarını gençlik merkezi gönüllüleri dağıtıyor

Kastamonu Toyluk Merkezi görevlileri, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden Kastamonu’ya gelenlerin ilaçlarını her sabahleyin odalarına giderek ulaştırıyor.

“Asrın felaketi” adına nitelenen depremlerin ardından kente mevrut depremzedeler, Toyluk ve Spor Bakanlığı Kastamonu Yolkonak Gençlik Kampı ile Şeyh Şaban-ı Ege Yurdu’na yerleştirildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Toyluk Hizmetleri Bölüm Müdürü Emel Karkacıoğlu ve Cahillik Merkezi Müdürü Mustafa Akil öncülüğünde toyluk liderleri, yavru ve yetişkinlerin ihtiyaçlarının karşılanması için ceht gösteriyor.

Rahatsızlanan depremzedeler yurtta açılan revirde doktorlar aracılığıyla taharri edilirken ilaçları gençlik merkezi görevlilerince kendilerine ulaştırılıyor.

Gençlik merkezi görevlisi Funda Mısırlı Gültekin, AA muhabirine, depremzedelerin bayındır etmesi amacıyla ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Her sabahleyin elverişsiz ve dinlenme kampı merkezine geldiklerini anlatan Gültekin, “Revirden bize ulaştırılan ilaçları önceki tekmil ve boşluk numaralarına bakarak ayırıyoruz. 10.00-12.00 saatlerinde katlara çıkıp, oda oda gezip depremzedelerin ilaçlarını dağıtıyoruz.” dedi.

Depremzedelerin umum ihtiyaçlarının karşılandığını dile getiren Gültekin, “Kâh teyze ve amcalarımız dışarı çıkamadığı üzere ilaçlarını alamıyor. Biz da bu konuda onlara apotr oluyoruz. Peşi Sıra çocuklarla bir araya gelip oyunlar oynuyoruz.” diyerek konuştu.

Kahramanmaraş’tan mevrut depremzede Kadriye Tığ ise eşinin duygu ve potansiyel farkı rahatsızlıkları bulunduğunu belirterek “İlaçlarımızı devletimizin kızları getiriyor. Bize burada haddinden fazla domuzuna bakıyorlar. Yemeğimizden ilacımıza büyüklüğünde her çeşit ihtiyacımız karşılanıyor. Cenabıhak razı olsun devletimizden. Cenabıhak’ım, buna şükürler olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: