Ilbay Çiçek ve Başbuğ Büyükkılıç’tan ağır ezgi ‘deprem bilinçlendirmesi’

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Müncübe Cıngıllıoğlu İlkokulu ve Ortaokulu’nda yetişek gören öğrencilerle aynı araya geldi. Çocuklarla yakar bütünüyle oynayan Başkan Büyükkılıç, öğrencilerle hem eğlendi hem üstelik depremlerle ilgili brifing yaptı.

Kayseri Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, mektepli dostu konsept içerisinde çocukları boydak bırakmazken, bu kapsamda Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Müncübe Cıngıllıoğlu İlkokulu ve Ortaokulu’nu mülakat etti. Burada sınıfları gezerek, öğrencilere ve öğretmenlere ‘iyi dersler’ temennisinde kâin Büyükkılıç ile Çiçek, ayrıca okul bahçesinde yakar tümden oynayan çocuklara haremlik ederek, depreme ait öğrencileri bilinçlendirdiler.

Çocukların sıcak ilgisiyle karşılaşan Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, sarsıntı bölgesinden gelen bir öğrenci ile dahi yakından ilgilenerek, bire bir isteği olup olmadığını sordular.

Çocuklarla yakar top oynadılar

Vali Çiçek, bahçede çocuklarla sohbeti sırasında depremzedelere harçlığını gönderen benzeri öğrenciye teşekkür ederek, “Tanrı razı olsun, teşekkürname ederiz. Orada nazik aynı uğraş veriliyor. Haddinden Fazla büyük bir düzentileme yürütülüyor. Hep gençlerimiz, gönüllüler orada fedakarca çalışıyor” dedi.

Öğrencilerle hem eğlenen hem da kentte yaşanan depremlerle ilişkin çocukları bilgilendiren Başkan Büyükkılıç ile Vali Çiçek, öğrencilere derslerinde başarılar diledi.

Komutan Büyükkılıç ve Ilbay Çiçek’e, okul ziyaretinde Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Haldun Taşan, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse bile eşlik etti. – KAYSERİ

Share: