Kayseri’nin ‘Şoför Nebahati’

Kayseri’dahi dinamik Itır Özdemir, babasına verdiği sözü yilbik meram edindiği uzun nöbet kaptanlığını yapıyor.

Toplamda 14 yıldır hem turizmcilik yapıp hem üstelik direksiyon başında çalıştığını söyleyen Itır Özdemir, etraflı kat şoförlüğünde önceki etapta yiğitlik eksikliği yaşansa da gezi böylelikle taşıdığı yolcuların kendisine teşekkürname ettiğini söyledi.

Babasına söz verdiğini ve verdiği sözü gerçekleştirdiğini belirten Itır Özdemir, “Toplamda 14 yıldır turizm sektöründe ve yönelteç başındayım. 7 sene turizmcilik yaptım, 4 yıl ambulansla şehirlerarası züğürt nakli gerçekleştirdim. 2 sene ayrımsız direksiyon eğitmenliği yaptım ve serencam 1 yıldır dahi detaylı kere şoförlüğü yapıyorum. Bu macera babama verdiğim aynı küçümseme ve onu hesabına getiriyorum. Tıpkı görüntü değil ayrımsız hedef bu. Seyahatte evvel olarak Kayseri’bile başladım amma turizmciliğe Antalya’üstelik başladım. İlk seferde “Sana yolcuyu güç edemeyiz, 38 lime can taşıyacaksın. Sen git evinde yemeğini yap” dediler ama zaman ben ince kat şehirlerarası seyahat kaptanıyım. Yolcular evvel etapta çok şaşırıyorlar. Heyecanlanıyorlar, “Sizinle mi gideceğiz, siz mi süreceksiniz arabayı?” diyorlar. İlk önceki tıpkısı emniyetsizlik yaşıyorlar ama sonrasında gelip teşekkürname ediyorlar, tebrik ediyorlar. Onore edici sözlerle karşılaşıyoruz, haddinden fazla mutlu oluyorlar. İlk etapta korksalar dahi sonucunda mutlular” dedi.

Özdemir, kadınların istedikleri herhangi bir şeyi başarabileceklerini söyleyerek, “Öncelikle kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Bugün de biz Kadınlar Günü’nde sefere gidiyoruz, detaylı yola çıkıyoruz. Kısmetse Bodrum’bile olacağız yarın. Bizim hayatımız bütün çalışmakla geçiyor. Ister evde icap çocuklarımızla icap eşimize, asıl ve babalarımıza bakarak, zat geçimimizi sağlayarak yollara düşüyoruz. Bizim üstelik iz grubumuz bu direksiyon. Kadınların benden cesaret almalarını istiyorum. Umutsuzluğa kapılmasınlar. Biz kadınlar seçkin şeyin üstesinden gelebiliriz, seçkin şeyi başarabiliriz. Cesaret almalarını istiyorum” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: