İkizler tayf ettikleri üniversiteyi kazandı

Dünyaya gözlerini açtıkları geçmiş andan itibaren hiç ayrılmayan, ilkokuldan liseye kadar ayrımsız sırayı paylaşan ikiz kardeşler Merve ve Tuba Bozkurt’un, üniversiteyi birlikte kıraat hayalleri esas oldu. Ayrımsız üniversiteyi kazanan ikizleri demincek ise üniversiteyi bile bitirip gelişigüzel atanmanın hayalini kuruyor

Saf Gökalp İlkokulu’nda yetişek hayatlarına başlayan ikizler Merve ve Tuba Bozkurt’un, yatılı kendisine kaldıkları ve tıpkı sırayı paylaşmaya bitmeme ettikleri Necip Fazıl Kısakürek Küçük Asya Lisesi’nde, beden eğitimi ve spor öğretmenlerinin derslerde yeteneklerini keşfetmesiyle hayatları değişti. Kısa zamanda sporu yaşamların elzem bir parçası haline getiren yegâne er bezi ikizleri, uçan top branşında tafsilatlı yıllar alay malay arak döktüler.

Arkadaşlarının tavsiyesi ile Şehitkamil Belediyesi yoluyla gerçekleştirilen Özel Kabiliyet Sınavları Tedarik Kursu ile tanışan Merve ve Tuba Bozkurt, 6 kamer süren ağırşak sürecinde aldıkları mukavim eğitimlerin ardından hayallerini gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşadılar. Adıyaman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Öğretmenlik Bölümü’nü kazanan ikizler, şimdi ise darülfünun yıllarının arkası sıra birlikte atanarak bire bir okulda öğretmenlik yapabilmenin hayallerini kuruyorlar.

“Gençlerin hayallerine revan yolda yanlarındayız”

Kavi sınav sürecini başarıyla geçen cevza, Şehitkamil Şehremini Rıdvan Fadıloğlu’nu görüşme ederek, mutluluk ve heyecanlarını paylaştı. Gençlerin, hayallerine giden yolda yanlarında olduklarını vurgulayan Başbuğ Rıdvan Fadıloğlu, açıklamasında şu sözleri kaydetti:

“Hususi Kabiliyet Sınavları Hazırlık Kursumuzun 2. döneminde 237 genç kardeşimiz terbiye gördü. Şu asıl büyüklüğünde polislik, bekçilik, subaylık ve BESYO sınavlarında yüzde 98 gibi faziletkâr bir sükse oranı yakaladık. Amaç, inşallah yüzdelik 100. Merve ve Tuba kızlarımız, kurs dönemi boyunca büyük çaba sarf ederek, gelişigüzel muallimlik okuma hayallerini gerçekleştirdiler. Bugüne kadar az daha her duyguyu paylaşan, birbirlerinden tek ayrılmayan kızlarımız, inşallah sarıklı olma ve gelişigüzel görev yapma sevincini bile yaşarlar. Kızlarımız özelinde parkurlardan kalburüstü sonuçlarla ayrılan parçalanmamış gençlerimizi kutlama ediyor, gençlerimizin bahtiyarlık ve heyecanlarını iri kıvançla paylaşıyoruz. Tıpkısı nöbet elan meslek hayallerine giden yolda yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Parçalanmamış gençlerimize, akademik yaşamlarında başarılar diliyorum.”

“Çok farklı havas içerisindeyiz”

Başkan Rıdvan Fadıloğlu ile mutluluklarını paylaştıkları ülfet esnasında duygularını tabir eden Tuba Bozkurt, şunları söyledi:

“İkiz doğmak haddinden fazla ayrımlı aynı duygu. Tıpkı kıyafetleri giyiyor, bir hediyeleri alıyor, arada sırada karıştırılıyor, zaman zaman bile kıyaslanıyoruz. zaman zaman anlaşmazlıklarımız olsa de tıpkısı yerden sonra sunma dolgunca bacanak, eş oluyorsunuz. Bizim hikayemiz de böyle. İlkokuldan liseye kadar on paralık ayrılmadık. Üniversiteyi gelişigüzel kıraat ve sarıklı olma hayalimiz vardı. Şehitkamil Belediyesi Hususi Yetenek Sınavları Tedarik Kursu’nda bunu başardık. Özellikle bizi iri fedakarlıkla okutan ailemize muallimlik diplomamızı ithaf etmek, sonrasında bizim kabilinden iyi sporcular yedirmek istiyoruz. Bindi olan herkese teşekkür ederiz.” – GAZİANTEP

Share: