Boğanak yağışta AVM’nin tavanı çöktü: 1 yanık

Kastamonu’da enerjik olan biberli sağanak yağış sırasında bire bir ahzüita merkezinin tavanının çökmesi sonucu 1 birey yaralandı. Vatandaşların olay sırasında yaşadığı panik ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Kastamonu’da enerjik olan acı bora hayatı karşıt etkiledi. Kuvvetli sağanak yağmur sırasında el merkezinde kâin Kastamall Aksata Merkezinin (AVM) tavanında inkıraz meydana geldi. Tavandan düşen parçaların kafasına hamiş etmesi neticesinde ismi öğrenilemeyen benzeri yurttaş yaralandı. Çorlu yurttaş, olay namına çağrılan afiyet ekipleri eliyle yapılan ilk müdahalesinin ardından Kastamonu Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Ahzüita merkezinde kâin çalışanlar ve vatandaşlar ise asayiş amacı ile tahliye edildi. Aksata merkezinin methal ve çıkışlarında güvenlik önlemi düz polis ekipleri ve güvenlik görevlileri vatandaşları ve çalışanları hatır almadı.

Öte yandan davanın çökmesinden müstacelen bilahare vatandaşların yaşadığı panik ise cep telefonu ile görüntülendi. Kameraya yansıyan görüntülerde AVM’de siren çaldığı ve vatandaşların koşarak merdivenlerden inmeye çalıştığı görüldü. – KASTAMONUShare: