Houston Rockets Başantrenörü Silas, Alperen Şengün’ün bando amacıyla önemini vurguladı Açıklaması

Amerikan Basket Ligi (NBA) ekibi Houston Rockets’ın başantrenörü Stephen Silas, milli basketçi Alperen Şengün’ün sahip olduğu yeteneklerle takımı yönlendiren ve hücumda bastırık verdikleri tıpkı oyuncu haline geldiğini söyledi.

Silas, Rockets forması giyen Derviş Şengün’ün performansı ve sarsıntı yardımları karşı basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Alperen’in oyununu özellikle akın anlamında ahit geçtikçe geliştirmeye bitmeme ettiğini vurgulayan Silas, “Bu sezon hücumda gravite verdiğimiz tıpkısı oyuncu oldu. Eskiden yemeden içmeden ara sıra oyuncularla eşleştirmeyi tercih ettiğimiz yahut kenardan getirmeyi düşündüğümüz benzeri oyuncuydu. Demincek ise takım hesabına tamlık sahada ya da pota altında tümü daha çok elinde markajcı ve oyunu yönlendiren bir basketçi haline geldi.” ifadelerini kullandı.

Genç oyuncuların temas antlaşma mıhsıçtı çalışmaları gerektiğini tamlayan Silas, “Arkası çevrilmiş pivot pozisyonlarında benzer alaşağı etmek yahut mızıka arkadaşlarının adet üretmesine arkalamak amacıyla yeteneklerinin avantajını kullanıyor. Erbap olduğu yetenek ve yarattığı fırsatlarla takımın henüz üretken olmasını sağlıyor. Sabık zaman kenardan oyuna karışma oluyordu ama bu mevsim takımımızın hücumunda majör bir role sahip. Bu sayede benzer, ribaunt ve asist namına takıma elan aşkın yardım sağlıyor. Bu sezon yaptığı “triple-double” ve ortaya koyduğu ayrıksı maç performansları dahi bunu gösteriyor.” diye konuştu.

Alperen ile geliştirmesi müstelzim noktalar üzerinde konuştuklarını dile getiren ABD’li antrenör, “Savunmasında geliştirmesi müstelzim noktalar var. Takımın ilk 5’inde yer alan tıpkı aktör, savunma anlamında bile dolgunca olmalı ve yerini korumalı. Bu konuda henüz bereketli olanaklı. Ancak genel adına bakacak olursak ligde ikinci senesi. Daha 20 yaşında ve gayet bereketli tıpkı hareket çıkarıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“Çevresindekilere bittabi ayrımsız kişiliğe topluluk olduğunu gösterdi”

Stephen Silas, Alperen Şengün’ün Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için yaptığı yardımlarla zahir ayrımsız kişiliğe eş olduğunu gösterdiğini rapor etti.

Takımdaki diğer oyuncular, maharet yıldız bilimi ve Rockets organizasyonunun üstelik mülk toplayarak Alperen’in çabalarına destek verdiğini aktaran Silas, şu görüşlerini paylaştı:

“Yer Sarsıntısı olduğu anda ailesinden birinin kötülük görmediğini öğrendik ve bu bizi mutlu etti. Depremden sonraları yaptıklarıyla elbet tıpkısı karaktere cemaat olduğunu elan üstelik gür gördük. Şöhretini ve insanlar üzerindeki müspet etkisini, yardıma ihtiyacı olan kişilere kâr bulmak için kullandı. 20 yaşındaki insanlar genelde o yaşlarda başkalarından haddinden fazla kendilerini düşünücü ama o etki alarak insanlara arkalama etti. Onlar amacıyla ödül topladı. Eminim elan aşkın özdek yapmak istiyor amma basketbol sezonunun ortasındayız. Çevresindekilere kuşkusuz tıpkı kişiliğe cemaat olduğunu gösterdi. O insanları, insanlar dahi onu seviyor ve bu kopça ilişik tıpkısı araya geldiğinde iyice şeyler ortaya artık.”

Share: