Lukas Podolski’den depremzedeler amacıyla armağan

Galatasaray’ın başlattığı konteyner projesine Galatasaray ve Antalyaspor’un eski futbolcusu Lukas Podolski, depremzedeler için 2 milyon TL ihsan yapacağını duyurdu.

Kahramanmaraş merkezli ve bir nice ilde sakil hasarlara bulunmayan açan depremlerde etkilenen depremzeler üzere yapılan yardımlar gelmeye bitmeme ediyor. Tıpkısı ahit Galatasaray ve Antalyaspor’da külliyen koşturan 37 yaşındaki topçu Lukas Podolski, depremzedeler için Galatasaray’ın 500 Taşımalık Projesine katılıp üzere 2 milyon TL bergüzar yağacağını duyurdu.

Alman topçu yardıma ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Depremden etkilenen, orada evlerini ve sevdiklerini kaybeden insanlar amacıyla haddinden fazla üzgünüm. Teferruatlı bire bir proses olacak biliyorum; ama şu zaman evi olmayan ve yeni tıpkısı maltalık kurmaya çalışan insanlar için 2 milyon TL bağışlayarak geçmiş etapta bilcümle alay malay taşımalık evlerini amade ayla getirmeye yardım etmek istiyorum. Umarım önce hedefimiz olan 500 taşımalık eve en güdük sürede ulaşabiliriz. Türk insanı için seçkin antlaşma elimden gelenin en iyisini yapmaya amade olacağım. Serbest olmadığınızı, kardeşiniz Poldi’nin sizin için burada olduğunu ve gelişigüzel ahit yanınızda bulunacağını bilmenizi istiyorum” ifadelerini kullandı. – İSTANBUL

Share: