HDP Eş Genel Başkanı Sancar, Batman’daki mitingde konuştu

HDP Insan Umumi Başkanı Mithat Sancar, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde eş olduğumuz belirleyici gücü demokratik sorumlulukla çözüm üzere kullanacağız.” dedi.

Sancar, partisinin Batman’daki 8 Mart Kadınlar Parkı’nda düzenlediği mitingde, 2023 seçimlerinin yaklaştığını belirterek bu kapsamda halkla buluştuklarını, eş aile, çıkmaz çıkmaz, mahalle mahalle, kent kent gezerek seçime hazırlandıklarını söyledi.

“Bu ülkeye güçlü demokrasiyi, tam özgürlüğü, adaleti, denk yurttaşlığı ve nazik barışı bizler getireceğiz. Yıpranmamış tıpkısı yaşam tür. Bunu bizler kuracağız. İttifaklarımızla, sizlerin iri gücü ve desteğiyle bakir tıpkısı Türkiye yaratacağız, kullanılmamış bir yaşam kuracağız. Teadül, özgürlük, el erki ve hazar bizlerle ati. Bunun farkındayız.” ifadelerini kullanan Sancar, Meclis’e hayatiyetli bir şekilde girmeyi hedeflediklerini belirtti.

Seçim çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Sancar, bu yürüyüşün başarıyı getireceğine inandıklarını kaydetti.

Sancar, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanlığı seçiminde eş olduğumuz belirleyici gücü demokratik sorumlulukla çözüm için kullanacağız. Bu ülkeyi karanlığa mahkum olmaktan çıkaracağız. O yerleşme de akide üstelik bizde var. Halkın desteği üstelik arkamızda. Türkiye’birlikte hal halkta. Sizler burada duruşunuzla, sesinizle, iradenizle Türkiye’de çözümün adresini gösteriyorsunuz. Çözümün adresi burada, halkın kalbinde ve gözlerinde. Bizlere yüklediğiniz sorumluluğun farkındayız. Bu sorumluluğu hesabına deklare etmek üzere elimizden mevrut değme şeyi yapacağız.”

Mitingde, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Âdem Genel Başkanı ve Diyarbakır Mebus Salihe Aydeniz üstelik ayrımsız danışma yaptı.

Alanda gâh şahıslar, ellerinde Fransa’nın başkenti Paris’te, 69 yaşında tıpkısı Fransız vatandaşının etrafa silahla elem açması sonucu ölen 3 kişinin fotoğrafının bulunduğu döviz taşırken, zaman zaman yıldırı örgütü PKK sergerde Abdullah Öcalan lehine slogan atıldı.

Mitinge, HDP Batman milletvekilleri Ayşe Çevik Başaran, Mehmet Ruştu Tiryaki, Feleknaz Uca ve Necdet İpekyüz bile katıldı.

Share: