Gercüş’te beş öğrencileri futbol turnuvası düzenledi

– Gercüş’te beş öğrencileri ayak topu turnuvası düzenledi

BATMAN – Batman Gercüş Cumhuriyet Altını İlkokulu tarafından ekol sporları çerçevesinde, 9 takımın uğraş ettiği minikler futbol turnuvası düzenlendi.

Gercüş Cumhuriyet Altını İlkokulu tarafından düzenlenen ve 9 takımın savaşım ettiği minikler futbol turnuvasında, 3-A sınıfı 5-0’lık skorla böke oldu. Miniklerin futbol turnuvasında herhangi bir maç çalkantı ve korkunç mücadeleye manzara olurken, minik futbolcuların aileleri birlikte müsabakalara pahal rabıt gösterdi. Karşılaşma böylelikle turnuvaya katılan son iki takımlara plaketleri verildi. Bir Numara olan takıma Cumhuriyet Altını İlkokulu Başmuallim Yazar Ekmen, kupayı minik futbolculara vererek, onları tebrik etti. Ekmen öğrencileri turnuvada yalnız bırakmayan velilere teşekkürname etti.

Cumhuriyet İlkokulu Müdür Muavini Rıdvan Kızmaz, öğrencilerin toplumsal aktivitelerle derslerine motive olduklarını anlatım ederek, “Zaman okul sporları kapsamında gerçekleştirmiş olduğumuz sınıflar arası ayak topu turnuvasında bitiş maçını yapıyoruz. 2-A sınıfı ile 3-A sınıfımız karşılaşıyor. Amacımız fiziksel ve ruhsal olarak kendilerini ongun sezmek içtimai alanda kendilerine dolgunca gelecek etkinlikleri yapmak bu etkinlikler kapsamında kollar derslerinde motive oluyor. Bugün yapacağımız final turnuvasında madalyalarımız olacak birinci mevrut takımada kupa bergüzar arz edeceğiz” dedi.

Share: