Hayallerini kurdukları akülü araca kavuştular

Hayallerini kurdukları akülü araca kavuştular

-Afyonkarahisar’üstelik 85 engellinin imdi akülü aracı var

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar Valiliği, İl Umumi Meclisi ve Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi tarafından planlı törenle 85 nüsha akülü komütatör mânialı bireylere tasdik edildi.

Törene Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, İGM üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Törende mütekellim Türk Kızılay Afyonkarahisar Idarehane Başkanı Mehmet Yakın, yardıma rastgele antlaşma devam edeceklerini ifade ederek: “Özellikle bizleri destekleyen bağışçılarımız törenimize aldatıcı geldiniz. Kızılay yerine benzeri ivme yakaladık. 85 nüsha akülü açkı dağıtıyoruz. Kızılay adına elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

İGM Başkanı Burhanettin Güdücü ise, dünya var berenarı engellilerin olacağını rapor ederek, “Tığ elimizden geldiğince yardıma devam edeceğiz. Bu vesait mânialı arkadaşlarımıza yavuz iyi olsun” ifadesine düzlük verdi.

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı da, 6 Küçük Ay tarihinde yaşanan depremin yaralarının darılmaya devam ettiğini söyledi. Yiğitbaşı, “Bugün burada çok bahtiyar çabucak hep birlikteyiz. Burhanettin Başkanım bize bütün anlatıyordu akülü araçlarımızı getiriyoruz engelli bireylere dağıtıyoruz diye. Tığ bile bugün çokça mutluyuz çokça duyguluyuz. Tığ haddinden fazla nazik bire bir millete faal tıpkısı devlete sahibiz. Devletimiz var az çok milletimiz var berenarı biz tek zaman birbirimizi tek konuda yalnız bırakmayacağız. Hayatın herhangi bir alanında genişlik özgüvenli şekilde var olabilmek amacıyla devletimiz seçme çeşit imkanı sağlıyor. Biz üstelik temas ant sizlerin desteklenmemiş” dedi.

Share: