Hatıralara seyahat yaptıran alışılmış kabil makine ve telefon koleksiyonu

Hatıralara gezi yaptıran klasik kabil makine ve telefon koleksiyonu

AMASYA – Amasya’üstelik dinç Işıklı Bozkurt’un klasik misal araba, çeşitli telefonlar ve garip radyoların başını çektiği enteresan koleksiyon görenleri şaşırtıyor. 30 yılda oluşturulan koleksiyondaki eşyalarla karşılaşanlar fotoğrafını çekiyor.

Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde umumi kâtip namına görev yapan Kültürlü Bozkurt, odasını klasik maket otomobiller, Türkiye’de ilk kez satışa verilen çeşitli markalardaki çökertme ve vesile telefonları ile gayritabii değerindeki eşyalarla donattı. Koleksiyonda Bozkurt’un sülale büyüklerine ilişkin eşyalarında bulunduğu 150’den aşkın kıvılcım saha aldı.

Gençliğinde başlayan vesile ve kayıt biriktirim tutkusunun yavaş yavaş hobiye dönüştüğünü tamlayan 50 yaşındaki Bozkurt, “Maket arabaların kâffesi mutat otomobillerin benzeri. 1985 benzer aracımın de aynısının maketi var. Koleksiyonumu görenler hatıralarına gezi yapıyor. Verimli eli nimetli fotoğraf çekiyor” dedi.

Koleksiyondaki telefonların bildirişim sektöründeki gelişimi ifşa etmek amacıyla kişi alınarak okullarda gösterilmesinden sevinme duyduğunu anlatan evli ve iki çocuk babası Bozkurt, “Koleksiyonumdaki tek eşyayı satmayı düşünmüyorum. Balaban olan bunların gelecek kuşaklara aktarılması” diye niteleyerek konuştu.

Share: