Aileleriyle Kars’a mevrut depremzede ayrıntılar dersbaşı yaptı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aileleriyle Kars’a mevrut öğrenciler, nakil oldukları okullarda dersbaşı yaptı.

“Asrın felaketi” yerine nitelenen depremlerin peşi sıra bulundukları illerden oran evet birlikte zat imkanlarıyla aileleriyle kente mevrut 150 öğrencinin, meslek nakil işlemleri yapıldı.

Yeni okullarında çanta ve kırtasiye malzemesinin bulunduğu ihsan paketleri dağıtılan kollar, eğitimlerine başladı.

Sarıkamış Milli Yetişek Müdürü Osman Kızılok, Fevzi Çakmak İlkokulunda eğitime başlayan depremzede öğrencilerle buluşmasında, Kaza koordinesinde ilçeye gelen misafirler ile eğitim bilimi gören çocukların her tür ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.

Malatya’de ateş parçası ve depremde evi hasar gören akademisyen Mehmet Aslan ise eşi ve iki çocuğu ile Sarıkamış’ta öğretmenlik yapan yakının evine yerleştiğini anlattı.

Her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını rapor eden Arslan, şunları kaydetti:

“Elan önce Sarıkamış’ı görmemiştik. İlçeyi çok domuzuna buldum, herhangi bir tip imkanı var. Çocuklarımızın okula kayıtlarını yaptırdık. Kendileri mutlu, umarım o psikolojiyi gücük sürede atacaklar. Ister ekol yönetimi gerekse kaymakamlık namına salim olsunlar her çeşit imkanı sağladılar. Bizler durumu kötü olanları düşünüyoruz. Biz burada rahatız ve güvendeyiz. Eke olan ayrıntılar, onlar da burada çok mutlu. İnşallah elan ferah olacaktır. Bilcümle alay malay Türkiye kendisine ayağa kalkacağız, yaraları saracağız inşallah.”

Öğrencilerden Elif Aslan bile yıpranmamış öğretmenlerini ve arkadaşlarını çokça sevdiğini belirtti.

Share: