Hamdi Alkan’ın annesi hayatını kaybetti

Afi aldığı projelerdeki başarısıyla adından alay ettiren yönetmen ve aktör Hamdi Alkan, detaylı müddet Hatay’da tehlikeli bakımda artan annesini geçtiğimiz günlerde İstanbul’daki hususi tıpkısı hastaneye getirdi. Tıpkı süredir tehlikeli bakımda tedavi gören anne, dün akşam yaşamını yitirdi.

“ZAHTER ITRI ANTAKYA ÖLDÜ, SEN CIDDI BAKIMDA UYUYORDUN”

Instagram hesabından annesiyle tıpkısı fotoğrafını yayınlayan Alkan, şu ifadeleri kullandı: “Annem veda.. Canım annem esbak akşam ezanı mevt etti. Öylesine yumruk bir zaman ki anneciğim günlerdir akan gözyaşlarıma deminden senin yokluğunun acısı eklendi. Aylardır can tutundun. Memleketin Antakya depremde yıkıldı bulunmayan oldu. Akranların arkadaşların tanıdıklar göçen binaların altında kaldı. Çıkabilenler şehirden göçtü. Çıkamayanlar, çıkarılamayanlar bu dünyadan göçtü. Sami baba yarısı öldü, Şaul emmi öldü, doktor Bessam öldü. Zahter kokulu Antakya öldü. Bunları fark etmeyeceğin tıpkı hastalıkla ağırbaşlı bakımda uyuduğun amacıyla buruk benzeri bahtiyarlık duydum beni affet.”

“BİR HAFTA ILK ARAMIZDAN AYRILSAYDIN BİZ DAHI ANTAKYA’DA OLACAKTIK”

“Öyle günlerden geçiyoruz kim anneciğim yer sarsıntısı ihtimal bitiyor ama yüreklerimizdeki kırık kırıklarını cahilane çabalarla derinleştirmeye çalışanlar var. Sen mazi aramızdan ayrılarak bir posta henüz ana olarak bizi korudun. Haddinden Fazla değil ayrımsız hafta evvel temas madde domestik durumunda iken aramızdan ayrılsaydın belki bizde Antakya’da olacak demincek ise bu dünyada olmayacaktık. Şehirler yıkılır yavaş yavaş yenileri inşa edilir. Amma o şehri site işleyen ruhu satın alacağınız düz yazı edeceğiniz ne bire bir yer hangi dahi bir para birimi bu evrende bulunan değil. Bu yüzyılları, binyılları gerektirir. O can kuşu sanatla, eğitimle sabırla değmek dokunmak oluşur. Ego şu an hayattaysam bunun sebebi yine sen oldun anneciğim. Ve çokça sevdiğin Antakya’yı yeniden neşelendirmek üzere çalışmak sana sözüm olsun. Cemi bölgede ki canlarımıza nefesim yettiğince curcunalı başlamak sözüm olsun. Seni Antakyalılığımın hoşgörüsü, sıcaklığı, samimiyeti ile uğurluyorum. Geçim ortamında uyu.”

Share: