Golf Milli Takımı’nın aday kadrosu Antalya’da kampa girdi

Golf Milli Takımı namzet kadrosunun kış kampı, Antalya’üstelik başladı.

Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi’ndeki Antalya Golf Kulübü sahalarında gerçekleştirilen kampa, 16’sı kadın 32 sportmen katıldı.

Türkiye Golf Milli Takımı Antrenörü İhsan Gencay Asan, gazetecilere, kırıcı tıpkı şekilde başladıkları kampın 1 hafta süreceğini söyledi.

Sabah sporu ile başlayıp günde 2 ayrımlı idman yaptıklarını tamlayan Asan, “Orak Ayı ayında Slovakya’bile yapılacak Erkek Bando Şampiyonası ve Finlandiya’de düzenlenecek Gençler Avrupa Şampiyonası amacıyla yücelme maçları oynayacağız. İlk hedefimiz milli takım namına o lige yükselip en son seviyede Türkiye’yi ve golfümüzü sınırlı dışında anlatmak. Orada gani dereceler kazanmak, onun için çalışıyoruz.” dedi.

Milli sportmen Toplama Başpınar üstelik kestirmece namına 12 yıl evvel golf sporuna başladığını vurgulayarak, hedefinin az dışında Türkiye’yi genişlik bereketli şekilde görünmek olduğunu kaydetti.

Kampın haddinden fazla ferah geçtiğini dile getiren milli golfçü Aylin Evyap ise eli nimetli idman yaparak kendilerini geliştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Share: