Giresunspor-Kayserispor maçının ardından

Spor Kaba Et Süper Loda 23. hafta tecil maçında konuk ettiği Yukatel Kayserispor’a 2-1 yenmiş olan Bitexen Giresunspor’un teknik direktörü Kağan Batur, “Tıpkısı tecil maçını koymak, fakül adına kazanım uydurmak istiyorduk, kazanabilirdik dahi. Üzüntülüyüz, kazansaydık balaban avantaj sağlayacaktık.” dedi.

Batur, karşılaşmanın peşi sıra planlı basın toplantısında, “asrın felaketi” namına nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremler nedeniyle mevki kendisine çığlık eyyam geçirildiğini söyledi.

Depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur dileyen Keleş, “Acımız nazik. Mutluluk kendisine çok yara eyyam geçiriyoruz. Biliyorsunuz evladımız Saruhan’ı dahi kaybettik. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Biz faal tıpkısı devletiz, yaralarımızı de bu arada sarıyoruz. Bu günleri bilcümle birlikte atlatacağız. Bu günlerde maç aldatmak bile az buçuk zordur. O yüzden sahada bire bir şeyler yapmaya çalıştık.” diyerek konuştu.

Batur, Kayserispor karşısında maçın geçmiş yarısında kötü oyun sergilediklerini aktararak, şunları rapor etti:

“Ligin bol takımlarından birisi Kayserispor. İlk yarı bire bir madde yapamadık, üretkendik ama verdiğimiz pozisyonlarla 2-0 geriye düştük. İkinci yarıda baziçe mücadelesi, isteği vardı. Benzeri talik maçını kaplamak, benek namına üstünlük bulmak istiyorduk, kazanabilirdik de. Üzüntülüyüz, kazansaydık iri avantaj sağlayacaktık. Kazanamadık ama tabur teferruatlı aynı maraton.”

Giresunspor’un bugün yapılan alışılmamış genel kurulunda kulüp başkanlığına seçilen Nahid Ramazan Yamak’a yengi hediye edemedikleri amacıyla de ümitsiz olduklarını vurgulayan Batur, “Yeni başkanımız seçildikten sonra oyuncularımızla muarefe toplantısı yaptı. İlerisi için neler yapılabileceğini anlattılar. Başkanımıza önceki maçında galibiyet mutlu etmek isterdik ama olmadı, tecelli. İlerisi yerine bizim amacıyla dolgunca şeyler olacağını düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Keleş, gelecek hafta deplasmanda oynayacakları Arabam.com Konyaspor maçını kazanmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Yukatel Kayserispor cephesi

Yukatel Kayserispor Beceri Direktörü Gündeş Atan, depremlerden ortalık kederli olduklarını söyledi.

Atan, karşılaşmanın geçmiş yarısında elan mebzul olduklarını, kemiksiz pozisyonlara girdiklerini aktararak, “Maçı önceki yarıda birlikte bitirebilirdik. İkinci yarıda istemediğimiz ayrımsız baziçe oynadık. İkinci yarıda skoru koruma ağırlıklı oynadık.” ifadelerini kullandı.

Saygınlık Bulut’un takımdan ayrıldığını, sunu gür oyuncularından birini kaybettiklerini vurgulayan Atan, “Bu süreç bizim amacıyla sancılı geçecek. Bunun farkındayız. İlk yarıda oynadığımız oyunu 90 dakikaya yaymaya çalışacağız.” diye konuştu.

Share: