Ülke Partili Baltalık, “Türk kadını toplumda farklı roller üstlenir”

Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, 8 Mart dünya kadınlar haset ile ilişkin yayınladığı mesajında kadının toplumda anne, aksiyon insanı, etkin üzere değişik misyonları üstlendiğini söyledi.

Kadının toplumda var olduğunu bilinmesi gerektiğini rapor eden toprak başkanı Baltalık, “Yılın 365 haset kadını hor gören zihniyetin tıpkı günde verdiği mesajları tıpkı eş kendisine kabul etmiyorum. Kadının toplumda var olduğunu ahzetmek gelişimimiz açısından bile sunma muhteşem misyondur. Toplumumuzun unutmaması müstelzim öz; karı evinde asıl, bazen fabrikada bir işçi, bazen ayrımsız iş kadını, bazı bazı polis, kimi vakit çeri yani ayrımlı rollerde farklı misyonları üstlenebilir” dedi.

Yurt Partisi’nin yurttaşlık kavramını geliştirmek için yola çıktığını ifade fail Baltalık açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Domestik yönetimler, sivil sosyete kuruluşları ve hususi sektörle birlikte içtimai politikalar anlamında değişik söylemlere sonuç vereceğiz. Bu temelde yapacağımız yeryüzü majör şey kadının ve erkeğin sosyal alanda bir ve birlikte olduğunu açıklamaktır. Toplumsal cinslik eşitsizliğine alın herhangi bir alanda çalışkan ve hareketli mücadelemizi sürdüreceğiz. Kadınların akademi bürokrasi siyasa hareket dünyası gelmek için herhangi bir alanda ‘cam tavan sendromu’ yaşamalarını ortadan kaldırarak kamusal ve içtimai alanda etkin ve değer bireyler kendisine saha almalarının önünü açacağız. Kadınlarımızın sosyal yaşam ve sivil sosyete kuruluşlarına katılmalarını sağlamak üzere eğitim faaliyetleri düzenleyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği üzere ‘ey kahraman Türk kadını sen yerde sürünmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ sözlerini şiar edineceğiz” ifadelerini kullandı. – KIRŞEHİR

Share: