Gaziantep’te 13 havuza akman sertifikası

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde eşkal ve ilçelerde açılan 13 yüzme havuzuna, “Bozulmamış Havuz Suyu Sertifikası” verildi.

İl Keyif Müdürlüğü tarafından ahenkli aralıklarla yapılan çözümleme ve kontroller sonucu, Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin yüzme havuzları “Bozulmamış Havuz Suyu Sertifikası” aldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Toyluk Hizmetleri Spor ve Ofis Başkanı Zekeriya Efiloğlu, havuz temizliğinin son 1,5 yıldır temas ay eğlenceli adına denetliğini belirterek, “Başkanımız Fatma Şahin’in girişimleriyle halkımızın kullanmış olduğu 13 sunum havuzumuz, 1,5 yıldır Halk Sağlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince denetleniyor. Bir yılın böylecene 13 modül havuzumuza, saf havuz belgesini almış olduk. Tek kimyevi kullanmadan, havuzun ihtiyacı olan hiçbir şeyden kaçınmadan, ‘Amacımız halkın sağlığı’ diyerek bu hizmeti sunmuş olduk. Şu zaman 13 havuzumuzda arı sili” dedi.

Vatandaşların Büyükşehir Belediyesinin havuzlarını ikbal rahatlığıyla kullanabileceğini ifade fail Efiloğlu, “Büyükşehir Uray Başkanımız Fatma Şahin’e çokça teşekkür ediyorum. Zira havuz atfetmek, havuz bağışlamak tesislerin süresince bence sunu zorlarından aynı tanesi ki sonuç üç yıldır bu havuzları yönetiyoruz ve kaliteli ve nitelikli olduğunu buradan kamu halkımıza anlatmak istiyorum” diye konuştu. – GAZİANTEP

Share: