Gaziantep’in ilçelerinde 30 Ağustos coşkusu

Gaziantep’in ilçelerinde 30 Ağustos Yengi Bayramı coşkuyla kutlandı.

Gaziantep’in İslahiye, Yavuzeli ve Araban ilçelerinde da düzenlenen merasim ve programlarla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü kutlandı. İslahiye ilçesinde El Erki Meydanı’nda gerçekleştirilen törene; İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu İslahiye Uray Başbuğ Vekili Osman Ercan, 106’ncı Topçu Saraka Komutan Vekili Piyon Albay Valör Yeşilkaya, askeri erkan, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yavuzeli ilçesinde ise tören Yavuzeli İmam Hatip ortaokulunda gerçekleştirildi. Törene, Yavuzeli Kaymakamı Hasan Raşit Çılgın, İlçe Bitirmiş Komutanı Üsteğmen Yanardağ Şenocak, Şehremaneti Başbuğ Vekili Hasan Muhacir, İlçe Güven Amiri Komiser İsmail Mufassal, ofis amirleri, Tarım Odası Başkanı Bekir Sakar, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Araban Kaymakamlığı bahçesinde gerçekleştirilen tebrik kartı programına, Araban Kaymakamı Alem Kızılkaya, Araban Şehremini Hasan Akilane, Araban Cumhuriyet Altını Başsavcı Vekili Kadirhan Tafsilatlı, Araban İlçe Güllabi Komutanı Jandarma Üsteğmen İhsan Gövler, Araban İlçe Güvenlik Kumandan Vekili Komiser Mahmut Şakir Yılmaz, Araban Toplumsal Teavün Vakfı Müdürü Orhan Behcet, Araban ve Yavuzali ilçeleri Içtimai Bakım Merkezi Müdürü Hedef Tilki, Gaziantep Asayiş Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Tatlı, STK temsilcileri siyasal partilerin temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve ofis amirleri katıldı.

İlçe kaymakamlarının önderliğinde gerçekleşen tebrik kartı programlarına İslahiye ve Yavuzeli ilçelerinde belediye başbuğ vekilleri katılırken Araban ilçesinde ise Araban Şehremini Hasan Akla Yatkın’nun törenlere katılması özen çekti.

Törenlerin arkası sıra ise tebrik programı küçümseme tebriklerinin kabulü ve şehitlik ziyaretleri ile bitmeme etti. – GAZİANTEP

Share: