Kayseri’den güdük bodur

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ve Belediye Reisi Mustafa Yalman, Talas Atatürk Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesinde düzenlenen 2022-2023 terbiye tedris yılı küşat törenine katıldı.

Okul bahçesinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılışında konuşan meslek müdürü Selçuk Erdem, Komutan Sarp’ın dahi 45 sene ilk meslek lisesinden çıkışlı olduğunu tabir etti.

Başkan Sert birlikte gençlerin ülkenin antrparantez dünyanın yönetimine istekli olacaklarını belirtti.

2023 yılında cumhuriyetin 100. yılının kutlanacağını nâkil Sarp, “Cumhuriyetin ikinci beniz yılında siz kat markajcı, eli tip markajcı, hatır sahibi ve ehliyetli, diplomalı ve ‘Ben cumhuriyetin ikinci 100 yılının neferiyim, ülkemi acun milletleri beyninde hile edeceğim’ diyecek olanlar sizlerseniz. Sevgili çoluk çocuk sizleri görünce duygulanmamak, Cumhuriyetimizin beniz yıllar, bin yıllar garantisini görmemek benzer değil. O yüzden sizleri, öğretmenlerinizi ve ailelerinizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Dönmez ise bakir terbiye tedris yılının hayırlara açacak olmasını diledi.

Büyükşehirden kırsala 1 milyon metrekare kilitlenmiş parke

Büyükşehir Belediyesi 2022 yılında kırsal mahallelere 1 milyon metrekare kilit beton parke taşı döşemeyi hedefliyor.

Büyükşehir Belediyesi Rustik Hizmetler Kat Başkanlığı, rustik mahallelere 2019-2021 yılları ortada 1 milyon 728 bin 759 metrekare kilit beton parke döşedi.

Ofis Başkanlığı 2022 yılı sonuna kadar hep 113 milyon 390 bin 699 TL tutarında 1 milyon 13 bin 400 metrekare beton kilit parke taşı döşemeyi hedefliyor.

Tatılı Mahalle Muhtarı Eyüp Akyol, daha evvel yer ve çökelge olan yollara kilitli parke taşı taşınmasından kıvançlı olduklarını anlatım etti.

Melikgazi’ye mütenavip eskimemiş defa

Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu, Talas Caddesi ile Aşırtı Veysel Bulvarı arasında elan seri, tehlikesiz tıpkısı şehir içi gidiş geliş akışını keşfetmek için yıpranmamış yol açılacağını bildirdi.

Yapılan herhangi bir yeni yolun modern yapılaşmanın önünü açtığını tamlayan Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi namına Intihal Veysel Caddesi ile Talas Caddesi’ni birbirine bağlayan 2200 metre uzunluğunda, 20 metre kadar yıpranmamış ayrımsız almaşık posta açım çalışmasına başlanacaktır. Bu defa hizmete açıldığı andan itibaren bölgenin balaban bir eksikliği giderilecektir. Bu bölgede yapılacak yol ile trafik akışı elan etkin, verimli ve emniyetli kuzuluk gelecektir. Bu kez ile şehrin gün doğusu bölgesindeki araçların henüz kestirme ayrımsız yoldan ayrıksı angajman bulvar yollarına ulaşımı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Share: