Fatih Erbakan’dan ‘İslami El Birliği Oyunları’na ilişkin açıklama

YENİDEN Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, İslami El Birliği Oyunları’na ilgilendiren, “Böylesine geniş katılımlı, arsıulusal ayrımsız kodifikasyon vesilesi ile ilkin familya sahibi Türkiye kalkmak amacıyla İslam Alemi kendisine yegâne curcunalı, bir tane kalpgâh tıpkısı şekilde İsrail zulmü lanet edilip, Filistin’in beraberinde olduğumuz mesajı verilebilirdi” dedi.

Yeniden Zenginlik Partisi lideri Fatih Erbakan, Konya’da düzenlenen 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nda Gazze’bile terör estiren İsrail’in kınanmamasına tepki gösterdi. Organizasyonda, isminde ‘İslami’ ibaresinin kullanılmasına rağmen gereken hassasiyetlere dikkat edilmemesinin halkımızın tepkisini çektiğini bile tabir fail Erbakan, “İslami Tesanüt Oyunları adı sunulan spor etkinliği, Dindar ülkelerden haddinden fazla sayıda sporcunun katılımıyla Konya’da düzenleniyor. Müslüman ülkelerin hangi vesileyle olursa olsun gelişigüzel organizasyonlar düzenlemesi, dayanışma süresince olması akıbet kademe muhteşem ve kıymetlidir. Fakat burada aktiflik ismindeki ‘İslami’ ibaresi essah namına İslami hassasiyete cemaat milyonlarca vatandaşımızın tepkisini çekmiştir. Bize bakarak dahi etkinlik isminin ‘İslami Tesanüt Oyunları’ adına, ‘Dindar Ülkeler El Birliği Oyunları’ olması haddinden fazla daha makul olurdu” dedi.

‘İSRAİL ZULMÜNE YEGÂNE PATIRTILI YEGÂNE CANEVI TEPKİ VERİLEBİLİRDİ’

‘Diğer taraftan İsrail terörünün olanca acımasızlığı ile devam ettiği, Siyonist İsrail’in Müslümanları gençler demeden katlettiği günlerde gerçekleştirilen oyunlardan, İsrail’i tayip anlamında bir tane bire bir fikir, bir tane tıpkı görüntü çıkmamıştır’ diyen Erbakan, şunları söyledi:

“Mağrip dünyası Charlie Hebdo saldırısından sonradan muaheze mesajı yayınlama ve ihtarname gösterisi ika yarışına girmişken, ‘İslami El Birliği Oyunları’ adı sunulan ve serencam rütbe görkemli bir şekilde açılışı yapılan etkinlikte Gazze’deki soykırıma cebin uysallık ilgi çekmiştir. Böylesine açık katılımlı, arsıulusal ayrımsız kodifikasyon vesilesi ile ilkin eş sahibi Türkiye atılmak için İslam Alemi kendisine biricik ses, tek yürek benzeri şekilde İsrail zulmü kargıma edilip, Filistin’in beraberinde olduğumuz mesajı verilebilirdi. Bu şalter ile Yeniden Bolluk Partisi namına tıpkı yol daha İsrail terörünü hovarda lanet ediyor, Baştan Bolluk iktidarında yapılan zulmün hesabını soracağımıza saraka veriyoruz.”

Share: