Fahri koşa, Gaziantep’te hareket mağdurlarına ikramda bulundu

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremlerin arkası sıra Gaziantep’in İslahiye ilçesine mevrut vazifeli çift, depremzedelere türlü sandviçlerle ve pilav ikramında bulundu.

Kilis’te görev eden sarıklı Fatma ve polis güçleri eşi Ali Karaman, depremin arkası sıra zat araçlarıyla bölgeye geldi. Burada ekiplere destek veren ve yanlarında getirdikleri ikramlıkları dağıtan Karaman çifti, arama kurtarma çalışmalarını üstelik strateji ederek ümitli bekleyişe eş oluyor.

Çevik bukağılık polisi oğullarıyla ilçeye gelen ve vatandaşların ihtiyaçlarına yetişmeye çalışan Karaman çifti, ekmek arası helva, peynir ve salatalık üzere besin ihtiyaçlarını yer sarsıntısı mağdurlarına izaz ediyor.

Fatma Karaman, AA muhabirine, dershane öğretmeni olduğunu ve depremin arkası sıra bölgeye geldiklerini söyledi.

Kilis’te haddinden fazla çok katabolizma olmadığını nâkil Karaman, “Buraya dün geldim, çokça şiddetli durumda. İnsanların yardıma ihtiyaçları var. Ego kendi imkanlarım ve arkadaşlarımın da desteğiyle vatandaşlarımıza işlemek istiyorum. Eşim ve çocuğumla geldik. Tanrı ayrımsız daha hakeza ayrımsız facia yaşatmasın. Allah devletimize, milletimize yardım etsin. Tıpkı nebze katkım olduysa hangi bahtiyar bana.” diyerek konuştu.

Mualla Karaman dahi Kilis’te polis yerine fariza yaptığını, gerekseme olduğunu bildiği için ilçeye geldiğini söyledi.

Yer Sarsıntısı mağdurlarına ikramda bulunduklarını anlatan Karaman, “Evde nohutlu pilav yaptık. Mağdurların karnını evgin doyurabilecek şekilde dağıttık. İhtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştık. Cenabıhak böyle tıpkı felaketi ülkemize tıpkı elan vermesin.” dedi.

Sarsıntı mağduru vatandaşlar bile Karaman çiftine teşekkürname etti.

Share: