Hakkari’den Pakistan’daki dominant bölgesine müzaheret tırı gönderildi

Hakkari’birlikte, başat felaketi nedeniyle zor eyyam tüvana Pakistanlılar için hazırlanan hıfzıssıhha ve gıda malzemesi iki canlı arkalama tırı, dualarla uğurlandı.

Valilik koordinesinde İl Afet ve Ivedi Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Toplumsal Teavün ve Tesanüt Vakfı ekiplerinin desteğiyle hazırlanan 1400 kolinin yüklendiği tır, Tekser Mahallesi’nde planlı programla yola çıktı.

Hazırlanan kolileri inceleyici Ilbay ve Uray Başbuğ Vekili İdris Akbıyık, gazetecilere, Pakistan’da yaşanan hâkim felaketinden yüzlerce insanın inatçı etkilendiğini ve balaban hasarın yaşandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla arkalama kampanyası başlatıldığını ifade eden Akbıyık, şunları aktardı:

“Hakkari’üstelik birlikte Il, AFAD İl Müdürlüğü, STK’larımız, vatandaşlarımızla beraber 1000 koli gıda ve 400 koli sililik malzemesi göndereceğiz. Hakkari bacanak, kardeş talih Pakistan halkının acılarını yeryüzü içten hissediyor. Seçme antlaşma yanlarındayız. İnşallah tıpkı nebze birlikte olsa dertlerine deva oluruz. Organizasyonda emeği güzeşte kül görevlilerimize, AFAD ekiplerimize, VEFA grubumuza, STK’larımıza, muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Yardım tırı, okunan duanın peşi sıra Pakistan’a devam etmek üzere Van’a uğurlandı.

Programa Ilbay Yardımcısı Halil İbrahim Köroğlu, AFAD İl Müdürü Haberci Karadeniz, SYDV İl Müdürü Sait Abdullahoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hamit Zibek, muhtarlar ve sivil topluluk kuruluşu temsilcileri katıldı.

Share: