Depremde enkazdan kurtarılan kapik “Tarçın”ı Bingöllü hayvansever sahiplendi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen Adıyaman’de yıkılan binanın enkazından kurtarılan “Tarçın” adlı köpek, Bingöl’dahi aktif Hatice Anşin Demirbağ yoluyla sahiplenildi.

Adıyaman’da “Pekinez” cinsi kapik “Tarçın” ve sahibi, depremde kriz altında kaldı. Sahibi depremde hayatını kaybederken, “Tarçın” ise ekiplerin çabasıyla kriz altından kurtarıldı.

Çocuklarını depremde kaybeden familya, geçirdiği el eyyam zımnında “Tarçın”ı sahiplendirmek yerinde kaldı.

Adıyaman’birlikte müzaheret faaliyetlerine katılan Bingöllü yapı işçileriyle tanışan ocak, köpeklerini sahiplendirmeleri üzerine yardım istedi.

Tekstil işçileri bunun üstüne hemşehrileri 54 yaşındaki hayvansever Hatice Anşin Demirbağ ile görüşerek, durumu anlattı. 4 çocuğu, 5 torunu mevcut Demirbağ, “Tarçın”ı sahiplenmeye değişmeyen verdi.

Bingöl’e getirilen köpek, Demirbağ marifetiyle Bingöl Üniversitesi Hayvan Hastanesinde keyif kontrolünden geçirildi.

“Tarçın” ile gelişmemiş sürede bağlılık bağı kuran Demirbağ, sahiplendiği köpeğe torunlarıyla bakıyor.

“Ailemizin ayrımsız ferdi oldu”

Hatice Anşin Demirbağ, AA muhabirine, yıllardır Bingöl’üstelik hayvanlarla ilgilendiren bir nice mücahede yürüttüğünü söyledi.

Hareket bölgesine revan arkadaşlarının marifetiyle “Tarçın”ı sahiplendiğini belirten Demirbağ, “Tarçın”ı tereddütsüz akseptans ettiğini dile getirdi.

Demirbağ, “Geldiğinde gözleri nemliydi, haddinden fazla ayrımlı ayrımsız kalp vardı. Gelirken kıyafetleri vardı, kıyafetlerini lüp içerisinde sahibinin giydirmesi üzere gezdirdi. Bu buut ailece hepimizi çokça etkiledi. Gerçekten bizim amacıyla çokça farklı tıpkısı duygu, çok seviyoruz. Ailemizin ayrımsız ferdi oldu. Onunla haddinden fazla mutluyuz.” dedi.

“Kimliği çöküntü altında batmış”

“Tarçın”ın dışarıda gezmeyi haddinden fazla sevdiğini anlatan Demirbağ, “Tarçın”ın birlikte kendileriyle haddinden fazla bahtiyar olduğunu hissettiklerini belirtti.

Demirbağ, “Dirimlik gelmez banyosunu yaptırdıktan sonraları üniversitenin efsanevi hastanesinde bilcümle tahlillerini yaptırdık. Çok dosdoğru olduğunu söylediler. Kimliği enkaz altına kalık, kaybolmuş. Burada bakir etiket çıkartacağım. Onu tıpkısı evladımız namına bağrımıza pestil. Evimize ayrı tıpkısı coşku kattı. Akşam Ezanı ben uyumadan uyumuyor. Serbest uyuyamadığı için bire bir odada uyuyoruz. Torunlarım Eymen ve Eren de onu haddinden fazla seviyor.” ifadelerini kullandı.

Share: