Depremde enkazdan kurtarılan kapik “Tarçın”ı Bingöllü hayvansever sahiplendi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen Adıyaman’dahi yıkılan binanın enkazından kurtarılan “Tarçın” adlı köpek, Bingöl’da kıvrak Hatice Anşin Demirbağ vasıtasıyla sahiplenildi.

Adıyaman’da “Pekinez” cinsi kapik “Tarçın” ve sahibi, depremde gerileme altında kaldı. Sahibi depremde hayatını kaybederken, “Tarçın” ise ekiplerin çabasıyla depresyon altından kurtarıldı.

Çocuklarını depremde kaybeden familya, geçirdiği el günler zımnında “Tarçın”ı sahiplendirmek yerinde kaldı.

Adıyaman’birlikte yardım faaliyetlerine katılan Bingöllü yapı işçileriyle tanışan karı, köpeklerini sahiplendirmeleri konusunda yardım istedi.

Tekstil işçileri bunun üstüne hemşehrileri 54 yaşındaki hayvansever Hatice Anşin Demirbağ ile görüşerek, durumu anlattı. 4 çocuğu, 5 torunu mevcut Demirbağ, “Tarçın”ı sahiplenmeye karar verdi.

Bingöl’e getirilen köpek, Demirbağ tarafından Bingöl Üniversitesi Efsanevi Hastanesinde afiyet kontrolünden geçirildi.

“Tarçın” ile kısa sürede sevgi bağı kuran Demirbağ, sahiplendiği köpeğe torunlarıyla bakıyor.

“Ailemizin tıpkı ferdi oldu”

Hatice Anşin Demirbağ, AA muhabirine, yıllardır Bingöl’birlikte hayvanlarla ilgilendiren birçok mücahede yürüttüğünü söyledi.

Zelzele bölgesine revan arkadaşlarının eliyle “Tarçın”ı sahiplendiğini belirten Demirbağ, “Tarçın”ı duraksamadan kabul ettiğini dile getirdi.

Demirbağ, “Geldiğinde gözleri nemliydi, çok değişik tıpkısı duygu vardı. Gelirken kıyafetleri vardı, kıyafetlerini evin içerisinde sahibinin giydirmesi amacıyla gezdirdi. Bu durum ailece hepimizi çok etkiledi. Küçük bizim için çokça değişik tıpkı duygu, çok seviyoruz. Ailemizin tıpkısı ferdi oldu. Onunla çok mutluyuz.” dedi.

“Kimliği gerileme altında metfun”

“Tarçın”ın dışarıda gezmeyi çok sevdiğini anlatan Demirbağ, “Tarçın”ın da kendileriyle çokça mutlu olduğunu hissettiklerini belirtti.

Demirbağ, “Sağlık gelmez banyosunu yaptırdıktan sonra üniversitenin hayvan hastanesinde bilcümle tahlillerini yaptırdık. Çokça metin olduğunu söylediler. Kimliği çökme altına noksan, kaybolmuş. Burada yıpranmamış kimlik çıkartacağım. Onu benzeri evladımız olarak bağrımıza pestil. Evimize ayrı aynı çalkantı kattı. Akşam ego uyumadan uyumuyor. Bekâr uyuyamadığı üzere bir odada uyuyoruz. Torunlarım Eymen ve Eren de onu çokça seviyor.” ifadelerini kullandı.

Share: