Bakan Bilim Adamı Bayburt Belediyesi Dernekevi Mahsulat ve Haşat Fabrikasını gezdi

Bire Bir seri ziyarette bulunmak üzere Bayburt’ta mevcut Iş ve Toplumsal Düzenlilik Bakanı Vedat Bilim Adamı gücük benzeri müddet önce açılışı gerçekleştirilen Bayburt Belediyesi Yöresel Mahsulat ve Hâlsiz Fabrikası’nı ziyaret etti.

Fabrikada yapılan alışmaları Vekil Bilgin’e anlatan Belediye Reisi Hükmü Pekmezci istihsal aşamalarının el değmeden temiz bire bir biçimde gerçekleştirildiğini ifade ederek işaret çeşitleri için hikmet verdi.

Fabrikadaki çalışmaları ve ürünleri inceleyici Nazır Bilimci, bitap suyu ve üretilen turşulardan tadarak, istihdama müteveccih yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti. Ürünleri berenarı beğendiğini ifade fail Icra Vekili Bilgin fabrikanın Bayburt için heybetli ayrımsız yatırım olduğunu söyledi.

Fabrika gezisinin ardından Başkan Hükmü Pekmezci Nazır Âlim’e tesiste üretilen ürünlerden oluşan çeşitli hediyeler arz etti.

Vekil Vedat Bilimci, elan bilahare yakın zamanda açılacak olan Bayburt Belediyesi’nin istihdama müteveccih ayrımsız sair yatırımı olan Vücut Entegre Tesisini gezerek Başkan Pekmezci’den hikmet aldı.

Mücahede ve Sosyal Asayiş Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’e ziyarette Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal, Şehremaneti Başkanız Hükmü Pekmezci, DOĞRU Tümen Bayburt İl Başkanı Hacı Mehabetli Polat, Arpalı Belediye Reisi Abdurrahman Polattimur, Belediye Başkan Yardımcısı Ülker Türkmenli ve üretimevi teknik personeli haremlik etti. – BAYBURT

Share: