Natür Rutkay’dan “İstanbul’da 500 bin kayırıcı ölümle koku alma organı buruna” diyen Naci Görür’e reaksiyon: Imdi kâfi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 10 ilimizde ağır sıklet yıkımlara bozukluk olurken olasılı İstanbul depremi da gündeme geldi. Katıldığı programda İstanbul’daki olasılı depremle ait mütekellim Prof. Dr. Naci Görür, “500 bin adam ölümle burun buruna” dedi. İki çocuk annesi aktör Tabiat Rutkay Kamal ise Görür’ün sözlerine aksülamel gösterdi.

“KORKUDAN UYUYAMIYORUZ YETER”

Mümkün İstanbul depreminden karmakarışık olduğunu belirten aktör, Twitter hesabından Görür’e aksülamel göstererek “Kıymetli hocamdan kusur dileyerek, şöyle inandırmak istiyorum! Doğrudur hocam. Amma bundan sonra yeter! İstanbul korkusundan yasımızı yaşayamadık. Korkudan uyumuyoruz. Anneyiz kan alamıyoruz. Geldi ha ati dediniz duyduk! Peki! ama şu aralık bu söylemler bizi parçalıyor. Lütfen kâfi” dedi.

TAKİPÇİSİ TEPKİ GÖSTERDİ: UYANIN

Kamal paylaşımına “Birçok sunum deprem yaşadık hala akıllanıp olgun adamlarını dinleyip hareket etmiş değiliz. Bu ülkenin binalarındaki risk ortadayken hala elan ‘bugün konuşmayalım, etmeyelim’ dersek, yarın İstanbul depremi olup mevki global uçurumdan düşünce vay niçin böyle oldu de diyemezsiniz. Uyanın!” yorumunu yapan takipçisine bile yanıt verdi.

“ORADAKİ ACIYI BIRAK DÖN KENDİNE BAK DEMENİN ZAMANI MI?”

Bu dönemde beklenen depremlerle ilgili konuşmanın makul olmadığını savunan oyuncu, “Sırası mı? Hepimiz gelmekte olanı biliyoruz! Fakat onlarca canı kaybetmişken koridor sizde geçmek ne büyüklüğünde akıllıca? Hayatımız tamam yasımız var, bırak oradaki acıyı dön kendine bak demenin zaman mı?” yanıtını verdi.

Share: