Deprem sonrası evlerine yıkım kararı sâdır Yeliz Yeşilmen, oportünizm yapanlara reaksiyon gösterdi

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde tehlikeli yıkımlara bozukluk oldu. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği zelzele sonrası kontrol ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Şarkıcı Yeliz Yeşilmen’in anne ve babasının kaldığı Adana’daki evleri ise yer sarsıntısı alçak hasar aldı.

“EVİMİZ İÇİN YIKIM KARARI ÇIKTI”

Esas ve babasını kendi yanına getiren şarkıcı, Instagram hesabından ailesinin kaldığı evdeki hasara göstererek yadımlama kararı alındığını söyledi. Hanende paylaşımında “Vah ki vah. Anılarım cehennem olmak için. Adana’daki annemlerin yaşadığı eve katabolizma kararı alındı ve giderek yıkmaya gelebilirler. İçinden bire bir iğne dahi alamadık. İşte hayat hakeza… Hiçbir şey bize ilgilendiren değil. Demincek anneme babama kullanılmamış ayrımsız karı, eskimemiş bire bir sahn kurmak zorundayım. Çok şükür yaşıyor olmaları tıpkısı tansık. Değme şeyi sıfırdan etme sorumluluğu bütün üzere tahakküm. Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi.

FIRSATÇILIK YAPILMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

Ailesinin göç işleriyle ilgilenen Yeşilmen, nakliye firmalarından aldığı fiyatlara üstelik sessiz kalamadı. Firmaların oportünizm yapmasına reaksiyon gösteren Yeşilmen, “Taşımalık şirketlerine inanamıyorum. Normalde çokça cüzi rakama yapılan şeyleri birlikte anca rakamlara çıkardılar ki… Sanırsın motor ve makine alıyoruz. Neden böyle zamanlarda çokça zorlaştırıyorlar bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Share: