Deprem bölgesindeki jandarma personelinin eşleri depremzedeler amacıyla ekmek üretiyor

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Karaman’dan yer sarsıntısı bölgesine revan cingöz personeli taharri istirdat çalışmalarına katılırken, eşleri de depremzedeler üzere savmak üretiyor.

“Asrın felaketi” yerine nitelenen depremlerin arkası sıra Türkiye’nin ciharıyek yanından deprem bölgesine yardım seferberliği sürüyor.

Depremler sonrası Karaman’dan yer sarsıntısı bölgesine revan uyanık personeli, kontrol istirdat çalışmalarına destek oluyor.

Karaman’bile küsurat bitirmiş personelinin eşleri ise Nefise Odalık Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesinin mutfak bölümünde, hoca ve öğrencilerle bire bir araya gelerek, seçkin çağ depremzedeler için ekmek üretiyor.

Günce 10 bine yakın aşındırmak yapıp dağıtılıyor

Okulun müdürü Bedri Yılmayan, AA muhabirine, sarsıntı haberini aldıkları andan itibaren çabucak okulda aynı akse masası oluşturduklarını söyledi.

Bazı öğretmenlerle uyanık personelinin arama kurtarma çalışmalarına akmak için bölgeye gittiklerini aktaran Yılmaz, ” Hatay’da ekol adına tıpkısı gezgin aş damı kurduk. Burada öğretmen ve öğrencilerimiz günlük 10 bine yakın aşındırmak yapıp dağıtıyor. Karaman’da kalan öğretmenlerimiz üstelik öğrenciler ve Uyanık Komutanlığında görev özne cingöz personelinin eşleriyle gelişigüzel zelzele bölgesine gitmek üzere aldatmak üretmeye başladık. Günlük 6-8 bin beyninde paketlemek üretiyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Kimesne bahane üretmeden geceli gündüzlü çalışıyor

Okulun ahali sanatları öğretmeni ve Karaman İl Kurnaz Komutanı Mustafa Çetinkaya’nın eşi Zübeyde Çetinkaya dahi ellerinden geldiği büyüklüğünde depremzedelere destek olmaya çalıştıklarını anlattı.

Depremin kolaylıkla peşi sıra okulun mutfak bölümünde aldatmak üreterek, bölgeye göndermeye başladıklarını vurgulayan Çetinkaya, şunları kaydetti:

“Arkadaşlarla vardiyalar oluşturduk. kesintisiz buradayız. Sarsıntı bölgesindeki insanlarımız, arama istirdat çalışmalarına katılan arkadaşlarımız baskı şerait altındalar. Onların acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Güllabi personeli deprem bölgesine görevlendirildi, bizler bile buradayız. Bayağı çocuğu olanların başında benzeri arkadaşımız kalıyor. Balaban çocuğu olanlar arkadaşlarına bırakıyor. Kimesne vesile üretmiyor. Ben burada etkin parçalanmamış öğretmen, öğrenci ve güllabi personeli eşlerine teşekkürname ediyorum.”

Mümessil Üstçavuş Rağbet Daştan bile düzentileme saati dışında çalışmalara destek veriyor

Aldatmak üretimine destek veren İl Güllabi Komutanlığında vazifeli Açıkgöz Kıdemli Üstçavuş Umu Daştan ise mesai saatleri dışında savuşturmak üretimine gücünün yettiği büyüklüğünde bindi verdiğini söyledi.

Kurnaz personeli eşi Emel Yiğit üstelik “Eşimin işi gereği Karaman’dayız. Kendisi şu anda depremde memur. Ben da evde duramadım, kendimce bir şeyler yapmam lazımdı. Buraya gelerek arkadaşlarımızla paketlemek üretimine destek olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: