Hareket bölgesindeki cingöz personelinin eşleri depremzedeler üzere aldatmak üretiyor

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Karaman’dan zelzele bölgesine revan bitirmiş personeli arama kurtarma çalışmalarına katılırken, eşleri da depremzedeler üzere savmak üretiyor.

“Asrın felaketi” yerine nitelenen depremlerin ardından Türkiye’nin dört bir yanından deprem bölgesine arkalama seferberliği sürüyor.

Depremler sonrası Karaman’dan zelzele bölgesine revan uyanık personeli, arama kurtarma çalışmalarına destek oluyor.

Karaman’de kalan kurnaz personelinin eşleri ise Nefise Melik Mesleksel ve Teknik Rum Lisesinin mutfak bölümünde, öğretmen ve öğrencilerle bire bir araya gelerek, gelişigüzel gün depremzedeler için paketlemek üretiyor.

Günce 10 bine mail yemek yapıp dağıtılıyor

Okulun müdürü Bedri Yılmaz, AA muhabirine, sarsıntı haberini aldıkları andan itibaren bir lahzada okulda aynı akse masası oluşturduklarını söyledi.

Bazı öğretmenlerle bitirmiş personelinin taharri kurtarma çalışmalarına katılmak için bölgeye gittiklerini nâkil Yılmayan, ” Hatay’da ekol namına tıpkı gezici mutfak kurduk. Burada sarıklı ve öğrencilerimiz günce 10 bine yakın yemek yapıp dağıtıyor. Karaman’üstelik artan öğretmenlerimiz birlikte öğrenciler ve Bitirmiş Komutanlığında görev fail cingöz personelinin eşleriyle birlikte hareket bölgesine başvurmak için savsaklamak üretmeye başladık. Günce 6-8 bin arasında atlatmak üretiyoruz.” diye konuştu.

Kimse kulp üretmeden kesintisiz çalışıyor

Okulun el sanatları öğretmeni ve Karaman İl Cingöz Komutanı Mustafa Çetinkaya’nın eşi Zübeyde Çetinkaya birlikte ellerinden geldiği büyüklüğünde depremzedelere destek olmaya çalıştıklarını anlattı.

Depremin aceleten peşi sıra okulun mutfak bölümünde ekmek üreterek, bölgeye göndermeye başladıklarını vurgulayan Çetinkaya, şunları kaydetti:

“Arkadaşlarla vardiyalar oluşturduk. gece gündüz buradayız. Sarsıntı bölgesindeki insanlarımız, taharri kurtarma çalışmalarına katılan arkadaşlarımız yumruk koşullar altındalar. Onların acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Jandarma personeli sarsıntı bölgesine görevlendirildi, bizler dahi buradayız. Gerçekten çocuğu olanların başında benzeri arkadaşımız kalıyor. Iri çocuğu olanlar arkadaşlarına bırakıyor. Kimesne bahane üretmiyor. Ego burada müteharrik birlik hoca, mektepli ve bitirmiş personeli eşlerine teşekkür ediyorum.”

Kıdemli Üstçavuş Ikbal Daştan de düzentileme saati dışında çalışmalara destek veriyor

Savsaklamak üretimine destek veren İl Bitirmiş Komutanlığında işyar Bitirmiş Mümessil Üstçavuş Iştiyak Daştan ise mesai saatleri dışında ekmek üretimine gücünün yettiği kadar destek verdiğini söyledi.

Açıkgöz personeli eşi Emel Yiğit üstelik “Eşimin işi gereği Karaman’dayız. Kendisi şu anda depremde görevli. Ego de evde duramadım, kendimce tıpkı şeyler yapmam lazımdı. Buraya gelerek arkadaşlarımızla savuşturmak üretimine destek olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: