Meteoroloji uyardı: Sağlam yağmur 4 bölüm aktif olacak

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü tarafından yapılan serencam değerlendirmelere göre; Kuzey, bağırsak ve doğu kesimlerinin parçalı meydan vadi haddinden fazla bulutlanmış, Karadeniz, İç Anadolu’nun maşrık su, Doğu Akdeniz’in doğusu, Şark Anadolu’nun kuzey ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile ölçülü ve gün doğusu Toroslar mevkiinin yerel girmek için bora ve gök curcunalı sağanak yağışlı, değişik yerlerin birkaç bulutlu ve belirgin geçeceği oranlama ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Ölçülü ve Karadeniz havza geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde domestik kendisine kuvvetli olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve asuman patırtılı sağanak yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Mutedil ve Karadeniz nahiye geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde domestik yerine akva olması beklendiğinden yaşanabilecek inatçı şartlara alın (aniden dominant, evcil feyezan, sebep, yağmur takkadak kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Maşrık Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt çevrelerinde cenup yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve meydan kayran gelişmemiş devamlı fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Dikme ve ağaç devrilmesi, yapı uçması, ulaşımda aksamalar vb) titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlu, doğusunun yer düzlük parçalı bulutlanmış, Çarşamba Sakarya çevrelerinin evcil gelmek için boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlu

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve az bulutlanmış

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlu

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

EGE

Az bulutlu ve belirtik geçeceği hesap pusulası ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlu

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlu ve zahir

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlanmış ve münhal

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile itidalli ve gün doğusu Toroslar mevkiinin yerli atılmak amacıyla sağanak ve asuman ses bora yağışlı geçeceği anlayış ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba evcil doğmak amacıyla bora ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlu ve bulutsuz, iç kesimleri parçalı bulutlu

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba domestik başlamak için bora ve gök patırtılı sağanak yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve birkaç bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve belirgin, zamanla parçalı bulutlanmış, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun yerel gelmek üzere boğanak ve asuman curcunalı bora yağışlı geçeceği oranlama ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan yıldız ve şark çevreleri yerel almak için boğanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra yerli görünmek üzere boğanak ve gök ses boğanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlanmış ve ayan, gitgide parçalı bulutlu

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden bilahare güney çevreleri evcil tevessül etmek üzere sağanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı yer düz haddinden fazla bulutlu, bölge genelinin domestik tutmak için aralıklı boğanak ve düz saha asuman curcunalı sağanak yağışlı geçeceği anlayış ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusunda yerel namına sağlam olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan evcil kalkmak amacıyla sağanak ve gök patırtılı bora yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba yerli doğmak için boğanak ve gök gürültülü bora yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, evcil tutmak üzere bora ve asuman ses sağanak yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, yerel almak üzere sağanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Yağışın bu akşam ezanı saatlerinde doğusunda vadi meydan kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve ŞARKI KARADENİZ

Parçalı düz meydan çok bulutlanmış, havza genelinin evcil kalkışmak amacıyla aralıklı boğanak ve meydan meydan asuman ses bora yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, yerel kalkmak üzere boğanak ve asuman ses sağanak yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba evcil kendisine akva tutmak için fasılalı sağanak ve asuman ses sağanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonraları evcil namına kuvvetli başlamak amacıyla espaslı sağanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba yerel yerine akva olmak amacıyla fasılalı boğanak ve asuman ses boğanak yağışlı

ŞARK ANADOLU

Parçalı vadi meydan çok bulutlanmış, kuzeyi ile gittikçe batısının domestik başlamak üzere boğanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan Erzincan ve Tunceli çevrelerinde domestik kendisine sağlam olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda cenup yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve kimi zaman güdük sürekli sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve yer vadi haddinden fazla bulutlanmış, öğle saatlerinden sonradan evcil girmek amacıyla boğanak ve asuman ses sağanak yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve düz düzlük çok bulutlu

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlanmış

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve birkaç bulutlanmış

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba öğle saatlerinden sonraları Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yerel koyulmak için boğanak ve gök patırtılı bora yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde güney yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve arada bir bodur kesiksiz fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği anlayış ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlanmış ve belirgin gitgide modüler bulutlu

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonra yerel almak amacıyla boğanak ve asuman gürültülü bora yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlu ve boş derece derece parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlanmış ve açıkça gittikçe parçalı bulutlanmış

Share: