Cebindeki 5 TL’yi Çıkarıp Babacan’a Uzatan Elazığlı Yurttaş: “Bunu de Namına İade Ediyorum Alsın AKP Yesin Bunu”

SAKİNE SERRA TAYLAN

Demokrasi ve Ofans (DEVA) Partisi Umumi Başkanı Ali Babacan’a, cebinden çıkardığı 5 TL’yi uzatan Elazığlı yurttaş, “İhtiyacı varsa AKP’nin bunu vereyim. Bunu dahi namına reddetme ediyorum alsın AKP yesin bunu” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan bugün Elazığ’bile esnaf ziyareti yaptı. Elazığlı benzeri gailesiz, dostça sırasında Mürtefi Babacan’a şunları söyledi:

“POLİS RÜFEKA; SEN DOĞRU PARTİ’Yİ NASIL KÖTÜLERSİN’ DİYE BENİ ALACAKLAR BİLİYORUM, O HALDEYİZ”

“Biz çoluk çocuk yerine özgürcesine kendimizi anlatım edebileceğimiz aynı büyüklük istiyoruz. Demincek ben burada medyanın karşısında konuşuyorum, amma aynı yandan da korkuyorum. Çünkü ben buradan çıktığım antlaşma polis ihvan; Sen AK Parti’yi elbet kötülersin’ diye beni alacaklar biliyorum, o haldeyiz. Rastgele şey iltimasçı reşit.”

Babacan, Elazığ’üstelik kendisini görmeye mevrut yurttaşlara üstelik seslendi. Babacan’ın konuşması sırasında Elazığlı bire bir yurttaş cebinden 5 liralık çıkartarak, “İhtiyacı varsa AKP’nin bunu vereyim” dedi. Babacan, yurttaşa; “Onlar swap alıyorlar dışarıdan” yanıtını verdi. Yurttaş şöyle bitmeme etti:

“Kıtlık sınırı 7 bin 500, minimal ücret ne büyüklüğünde 5 bin 500. Bunu de namına iadeli ediyorum alsın AKP yesin bunu” dedi.

Benzeri başka yurttaş üstelik “Benzeri kilo domates cebin diyen utansın başkanım, Elazığ (AKP) saylav o utansın” diye niteleyerek seslendi.

“TIRI VIRI SENEDİR BİR SOSYAL EV YAPILACAK”

Elan esbak içtimai konutlardan türe sahibi olmasına karşın temas şekilde faydalanamadığını söyleyen bir yurttaş Babacan’a; “Sayın başkanım, bak burada deprem oldu. hoşur senedir tıpkı sosyal bölük yapılacak. kiytirik senedir, tığ hala türe sahibiyim dükkanımı alamamışım” diye seslendi.Share: