Babacan: Seçimi Çoluk Çocuk İçin Gençlerle Birlikte Kazanacağız

Demokratlık ve Geveze (ÇARE) Partisi Genel Başkanı Ulvi Babacan, “Dar bulunmayan, ezme var. İş namevcut, buluşma var. Seçimi çoluk çocuk için gençlerle birlikte kazanacağız” açıklamasını yaptı.

ÇARE Partisi Umumi Başkanı Mehabetli Babacan, sosyal medya hesabından “Ensiz namevcut, ezme var. İş namevcut, telaki var. Seçimi gençler üzere gençlerle birlikte kazanacağız” notuyla Elazığ’dahi bire bir gençle olan diyalogunu paylaştı. Babacan’ın paylaştığı video zinde şunları söyledi:

“Mülakatı kaldırın. Torpili bitirin. Öğrenci bıktı. Yetersiz yok ensiz yok. İzmirde okuyorum bibi rezerv listedeyim. Hani çözülmüştü sorun. Eksiklik yazık aşağı. Bu öğrenciye yazık, bu millete yazık. Bu öğrenciler bu insanlar bunu türe etmiyorlar. Biziz gelecek, biziz. Kiralar 3bin 500, 4 bin teklik üste şimdi henüz dahi pahalı olmuştur yine. Yani bire bir öğrenci elbette tutsun. Babam minimum ücretli.

Lütfen bu seçimi kazanın. Valla 20 yıldır okkalı çıktı zehirledi. Ama sizi zehirlemesin lütfen. Kurban olayım kazanın. Bu çoluk çocuk amacıyla kazanın.

2002’de burs 45 liraydı, 30 liraya aynı çeyrek alıyordun değil mi? Şimdi 850 teklik mektepli bırak çeyreği 1 gram bile alamıyor. 2002 yılında böyleydi. Geldi 2022 yılına, hakeza… evet böyle imkânsız amma küçük.”Share: