Budun İttifakı’nın Kırşehir İl Başkanları buluştu

Kavim İttifakını oluşturan 6 partinin Kırşehir İl Başkanları, Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu’nun ocak sahipliğinde bir araya geldi.

Ağalar Konağı’nda düzenlenen basın toplantısına, CHP Kırşehir Mebus Sağlam İlhan, Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, CHP İl Başkanı Hüseyin Yararlanmak, DEVA Partisi İl Başkanı Mukavemetli Atabey, Demokrat Tümen İl Başkanı Akif Aközbek, Ati Partisi İl Başkanı Gaye Şener, İYİ Parti İl Başkanı Faydalı Göçen ve Bahtiyarlık Partisi İl Başkanı Büyük Köksal katıldı.

Toplantıda eş metni okuyan Belediye Reisi Ekicioğlu, Ulus İttifakı’nı oluşturan 6 partinin reisicumhur adayı adına CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun açıklandığını anımsattı.

Türkiye Cumhuriyetinin 13. cumhur reisi adayı Kılıçdaroğlu’nun, Kavim İttifakı’nı oluşturan partilerle iktidara yürüyeceğini vurgulayan Ekicioğlu, şunları kaydetti:

“Çocuklarımızın, şehrimizin ve ülkemizin geleceği amacıyla hepimize düşen görev ve sorumluluklar ışığında, dayanışmanın ve gelişigüzel akım etmenin önemi tarihî bire bir görev yerine önümüzde durmaktadır. Şu unutulmamalıdır kim ‘Birleşe birleşe çoğalacağız.’ Budun İttifakı’nın ortak cumhur reisi adayı olan Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi oluşturan eksiksiz sosyal katmanların umudu ve geleceği üzere aday olduğuna vurgu yapmış ve gerçekte adayın elden kendisi değil, tam Türkiye olduğunun altını çizmiştir. Tamam, Kemal Kılıçdaroğlu hepimizin cumhurbaşkanı adayıdır, tamlık Türkiye’nin reisicumhur adayıdır. Tığ aşağıda imzası kâin ve Kavim İttifakı’nı oluşturan siyasal partilerin Kırşehir iklim başkanları olarak, Türkiye’nin kırıcı gidişatı karşısında hepimiz yerine cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu kutluyor, birlikte çıktığımız ve birlikte yürüyeceğimiz bu yolda kendilerine başarılar diliyoruz.”

Mebus İlhan da ittifakın umum paydaşlarıyla hareket edeceklerini ve Kılıçdaroğlu’nun 13. reisicumhur olmasıyla herkesin kazanacağını belirtti.

Share: