Böke alan topu akademisine tebrik

Erzurum Alan Topu Akademisi Kulübü kızlarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tenis Bando Şampiyonasında kürsünün en son basamağına bundan sonra. GSİM Müdürü Birdal Öztürk, böke tenisçileri kutladı.

Türkiye Alan Topu Federasyonu (TTF) tarafından Şırnak’ta 20 ilden 100 topluluk ve 400 sporcunun katılımıyla düzenlenen ‘Doğu ve Güneydoğu Anadolu Alan Topu Takım Şampiyonası’ bitiş maçlarıyla sona erdi.

Nefes kesen müsabakalara hayal olan şampiyonada Erzurum’u, Tenis Akademisi, Cahillik Spor Kulübü, Eksi 25 Tenis ve Ski Kulübü, Alan Topu ve Kayak Kulübü, Tozoğlu Alan Topu Kulübü ve Atletiko Alan Topu Kulübü hile etti.

400 sporcu korta imdi

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi, Spor Kaba But Kuruluş Başkanlığı ile Türkiye Tenis Federasyonu işbirliği ile düzenlenen ‘Doğu ve Güneydoğu Rum Alan Topu Takım Şampiyonası’nın bitiş maçları oynandı. Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde bulunan 2’si vabeste 4’ü bulutsuz tenis kortlarında 22 Ağustos’ta başlayan şampiyonaya 20 ilden 63 eş 37 karı takımı görünmek üzere mecmu 100 mızıka ve 400 sportmen katıldı.

Dadaş kızlar kürsünün önce basamağında

Yapılan bitiş maçlarında kızlarda Pakt Başkanlığını Hasan Çelik’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Polat ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Alan Topu İhtisas Kulübü bir numara yerine kürsünün en son basamağında meydan aldı. Değerli kupayı kazanan Erzurum temsilcisinde Rümeysa İrem Albayrak, Duru Gayrı Karaca, Rabia Işıklı Aldanmaz ve Feyza Yaren Albayrak meydan aldı.

Erzurum Tenis Akademisi erkeklerde ise çeyrek finalde elenerek madalya şansını kıl payı kaçırdı. Turnuvada kızlarda Dicle Tenis Spor Kulübü ikinci olma başarısı gösterdi.

Erkeklerde 76 Iğdır Belediyespor Kulübü bir numara, Van Çalak Spor Kulübü ikinci oldu.

Şampiyonlar Erzurum GSİM’deydi

Kulüp Başkanlığını Hasan Çelik’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Polat ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Tenis İhtisas Kulübü birincilik kupasıyla Erzurum Cahillik ve Spor İl Müdürlüğünü musahabe etti. Rümeysa İrem Albayrak, Duru Diğer Esmer, Rabia Temiz Aldanmaz ve Feyza Yaren Albayrak’tan oluşan takımı ve kulüp yönetimiyle antrenörleri tebrik fail Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, şampiyon tenisçilerin coşkusuna eş oldu.

Toyluk ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Erzurum yerine şampiyonaya katılan ve murahhas kulüplerin hoşgörülü, antrenör ve sporcularına teşekkür etti.

Öztürk, “Pakt Başkanımız Hasan Polat nezdinde ilimize şampiyona kupasını getiren Erzurum Alan Topu Akademisi’ni tebrik kartı ediyorum” dedi.

Erzurum GSİM Ensiz Hizmetleri Müdürü Sahir Birol Dönel ile Sicil Lisans Ofis Müdürü Kağan Kayaç dahi, böke tenisçileri kutlayarak bundan ahir yarışmalarda başarılar diledi. – ERZURUM

Share: