Bingöl haberi | Zinde Yıllık, bu ayki sayısıyla 17. yılını kutluyor

Tendürüst Dergi’nin 17. yılını kutladığı yeni sayısı “Kendinizi Bulacağınız 100 Düzlem” başlığıyla okuyucuların istifadesine sunuldu.

Kişinin sevdiği insanlardan ve gittiği mekanlardan çokça etkilediğinden yola çıkılarak, gençlerin manayla buluşması ve ruhlarına azık olması için hazırlanan 100 ortamın sunulduğu dergi, içeriği ve edip kadrosuyla dikkat çekiyor.

Tasarımında bile yeniliklere vadi sunulan derginin ilk teşrin sayısında, “İştikak Zamanı” köşesiyle Yanardağ Yahşi, “Turnusol Kağıdı” ile Tuğçe Felah Stabil, “Ruha Felah Notlar” ile Gökhan Ergür, “Tıpkısı üstelik Böyle Baksak” ile Muhammed Esat Altıntaş, “Dost Meclisi” ile Merve Safa Likoğlu ve “Öncü” köşesindeki karikatürleriyle Yusuf Blucin meydan alıyor.

Gündeme dayalı ibdai yaklaşımlar içeren fen bülteni “Neler Ergin Öyle?” ile Nurcan Doğan, hayalleri olanlara dayalı 10 öneri sunan Furkan Özkul, “Vefa” köşesinde Abdullah Tivnikli’yi anlatan Süleyman Ragıp Yazıcılar, “Hastane” köşesiyle Abdullah Uçan, derginin bu ayki kadrosunda düz alıyor.

Usta isimlerle söyleşiler okuyucuyla buluşuyor

Yayıncı ve pedagog Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ile “Hatıralarla İslami Savaşım: Dikenli Yolda Akın Etmek” eseri bağlamında Türkiye’deki İslami savaşım, dergiler ve bilgisizlik hareketleriyle ilişkin yapılan söyleşinin birlikte toplumsal medyada “birvaize” adına maruf Fatma Alay, övücülük geleneğinin temsilcilerinden öğretim üyesi Osman Bozdemir ile gerçekleştirilen söyleşiler bile dergide okuyucunun beğenisine sunuluyor.

Erhan İdiz “Yolun Öğrettikleri” köşesindeki yazılarına devam ederken, Hande Berra’nın gezdiği diyarlarda biriktirdiği hatıraları paylaştığı “Yolculuk-Değerlendirme”, Burak Çetik’in “Nahiye Taşları”, Burak Canlı’in “Hanek Defteri” ve Süleyman Çınar’ın “Sınama Konuşuyor” köşeleri birlikte bu kamer dergide yayınlanan yazılar arasında.

Türkiye’den ve dünyadan müstahzar haberler, kültür sanattan malumat teknolojiye, yazılardan röportajlara birçok içeriğin meydan aldığı, seçkin yıl yeni kampanya döneminde tıpkı eseri abonelerine hediye fail yayım, bu yıl Prof. Dr. Soner Duman’nın “Allah’ım Sorularım Bitmedi” adlı çalışmasını okuyucularına ulaştırıyor.

Share: