Müftü Demirel, Mevlid Kandili’nde tekmil Müslümanları camilere davet etti

Müftü Demirel, Mevlid Kandili’nde tekmil Müslümanları camilere çağırma etti

BİTLİS – Bitlis’in Tatvan İlçe Müftüsü Zahit Demirel, Mevlid Kandili’nin Müslümanlar amacıyla özel bir yere sahip olduğunu söyleyerek, o günü tapınma ederek geçirmeleri çağrısında bulundu.

Hazreti Muhammed’in (sav) dünyaya gelişinin kutlandığı Mevlid Kandili’nin İslam alemi üzere iri önem taşıdığını söyleyen Müftü Demirel, bu şeb birlik camilerde Peygamber Efendimiz amacıyla mevlit okutulacağını söyleyerek Müslümanları camilere çağırma etti. Mevlid Kandili’nin İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Tatvan İlçe Müftüsü Demirel, “Zaman Elçi Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın (asm) dünyaya teşriflerinin yıldönümü. Nedeniyle gelişigüzel sene olduğu kabilinden bu sene de dünyada faal bilcümle Müslümanlar çalkantı içerisindedir. Sefir Efendimizin yaşantısını, hayatını, eş ahlakından göstermelik almak yerine tamam Müslümanlar bugünden istifade etmek üzere bütün beraber programlar icra ediyoruz. Türkiye geneli bilcümle camilerde ve Tatvan’ımız de bu akşam itibariyle Sefir Efendimizin doğumunu, ahlakını anlatan Mevlid-i Kutsal okutulacak” dedi.

“Sefir Efendimizin sünnetini, yaşantısını ve örnek ahlakını kendi hayatımızda hangi kadar uygularsak o kadar gani bir Mutekit olmuş oluyoruz”

Mevlid Kandili gecesinde neler yapılması gerektiğini da açıklayan Demirel, “Bu akşam Elçi Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ı çıktı tanımaya çaba göstereceğiz. Peygamber Efendimizi insanlara daha çok anlatacağız. Tabii ki Elçi Efendimizin bizim O’nu tanımamıza ve anlatmamıza ihtiyacı yoktur. Amma bizler O’na ümmet atılmak için duygusal atarak bittabi ki Peygamber Efendimizi bundan sonra tanımaya ve artık anlatmaya ihtiyacımız var. Peygamber Efendimizin sünnetini, yaşantısını benzer ahlakını özlük hayatımızda hangi büyüklüğünde uygularsak o büyüklüğünde tığ gani tıpkısı Müslüman ergin oluyoruz. Camilerde Mevlid-i Kutsal okutuluyor. Bizler en azından o tün Delege Efendimizin hatırına ve Allah rızası üzere camilere gideceğiz. bile Mevlid-i Lahut dinleyeceğiz, Kuran-ı Semih okuyacağız ve dinleyeceğiz. Orada yapılan duaya bizler de amin diye ülkemize, milletimize, ölmüşlerimize ve kendimize yakarış edersek bu bizim amacıyla ayrımsız kazançtır. Şimdiden bütün Müslümanların Mevlid-i Nebi gecelerini kutlama ediyorum. Cenab-ı Görgülü cümlemizi Elçi Efendimizin şefaatine nail olandan eylesin inşallah” dedi.

Share: