Beşiktaş, Süper Lig’de erte Giresunspor’un konuğu olacak

Beşiktaş, Spor Popo Süper Lig’in 9. haftasında ferda Bitexen Giresunspor ile deplasmanda yüz yüze gelecek.

Çotanak Spor Kompleksi’nde oynanacak maç, saat 20.00’de başlayacak. Mücadeleyi hakem Yaşar Eksiksizlik Uğurlu yönetecek. Güzel’nun yardımcılıklarını ise Alpaslan Dedeş ve İsmail Şencan yapacak.

Ligde oynadığı sonuç 3 maçta 2 puan toplayabilen siyah-beyazlı takım, 15 puanla 6. tam vadi alırken, 2’şer yengi ve beraberliğin beraberinde 3 mağlubiyeti olan Giresunspor ise 12. basamakta bulunuyor.

Salih Uçan oynamayacak

Beşiktaş’ta bu sezonki performansıyla dikkatleri calip Salih Uçan, sakatlığı dolayısıyla yarınki maçta takımdaki yerini alamayacak.

Uyluk bağırsak adalesinde tevettür ve ödem tespit edildiği açıklayan Salih Uçan, bu zaman mecmu maçlarda görev almıştı.

Salih Uçar’ın yokluğunda Beşiktaş’ta 8+3 kuralına bağlı yerine 3 yerli oyuncu rotasyonu üstelik hâllenmek zorunda kalacak. Maharet direktör Valerien Ismael’in, kaleci Ersin Destanoğlu ve Tayyip Talha Sanuç’un yanı sıra üçüncü evcil anatomi yerine Rüya Meraş veya Tayfur Bingöl ikilisinden birini görevlendirmesi bekleniyor.

N’Koudou’nun durumu belirsiz

Beşiktaş’ın hücumdaki yeryüzü majör isimlerinden biri olan Georges-Kevin N’Koudou’nun, yarınki mücadelede kadroda yer alıp almayacağı zaman yapılacak sonuç çalışmanın ardından galiba olacak.

Bu sezon ligde fariza aldığı 7 maçta 4 gol atarak kariyerinin en bereketli sezon başlangıçlarından birini işleyen siyah-beyazlı aktör, tıfıl antrenmanda takımla çalıştı.

N’Koudou, yaşadığı hata sebebiyle Fenerbahçe derbisinde form giyememişti.

Share: