Başbuğ Büyükkılıç: “Bakir tramvay hattı ile palyatif kapasitesi 259 bin 600’e bundan sonra”

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, İldem’den Kayseri Site Hastanesi’ne uzanan 30 kilometrelik daim ulaşım sağlayıcı yıpranmamış T3 hattı ile gelişigüzel bulaşan kapasitesinin 259 bin 600’e, öğün adedinin de 472’ye çıktığını söyledi.

Mevcutta 34 kilometrelik alanda bakım veren Tevhit Endüstri- İldem 5 arası T1 hattı, Cumhuriyet Meydanı- Talas Cemilbaba arası T2 hattına, Anafartalar-Site Hastanesi-Möble Şehir arası kullanılmamış T3 hattı hayata geçirildi. İldem, Beyazşehir, Cumhuriyet Meydanı, Otogar, Site Hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Mobilyakent ile Kumsmall’ı birbirine bağlayan T3 hattıyla 30 kilometre süresince daima ve konforlu erişim dönemi, yolcular aracılığıyla sevinme ile karşılandı.

Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Anafartalar-Kent Hastanesi-Mobilya Şehir Tramvay Hattı olan eskimemiş T3 hattının vatandaşların ilgisi ve memnuniyeti ile karşılaştığını rapor etti.

Günlük misil adedi 472’ye yükseldi

Toplam 74 vasıta, 66 istasyonla hizmet verdiğini belirten Büyükkılıç, “Anafartalar-Site Hastanesi-Mobilya Şehir hattının devreye alınmasıyla bakım vermeye başlayan T3 hattı ile gelişigüzel günlük verilen posta adedi 472’ye yükseldi” dedi.

Yolcu kapasitesi 259 bin 600’e çıktı

Başkan Büyükkılıç, kent genelinde muvasala konforundaki standardı en son seviyeye anlamak üzere himmet gösterdiklerini vurgulayarak, “T3 hattından önceki günce 226 bin 50 sâri kapasitesi sunulurken, yeni T3 hattımızın açılmasıyla arızi kapasitesi 259 bin 600’e daha çok. Cenab-ı Cenabıhak, kazasız belasız filinta yolculuklar felek etsin. Elan konforlu tıpkısı ulaşım üzere Anafartalar’dan başlayarak Kayseri Şehir Hastanesi’ne giden T3 Tramvay Hattımızı Kayserimize bire bir öğün henüz iyi olsun” diye niteleyerek konuştu. – KAYSERİ

Share: