Bakan Yardımcısı Öncü’den Hakkari’ye ziyaret

Eş ve Sosyal Hizmetler Icra Vekili Yardımcısı Fatma Avangart, çeşitli konuşma ve incelemelerde düşmek için Hakkari’ye geldi.

Hakkari Valisi ve Belediye Başbuğ Vekili İdris Akbıyık aracılığıyla Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havaalanı’nda karşılanan Icra Vekili Yardımcısı Avangart, henüz sonraları Hakkari diyar merkezine geçti. Pagan Caddesi üzerinde bulunan Karı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü önünde Vali Yardımcısı ve Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Vekili Mustafa Patent Kasımoğlu, Sülale ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya, başmuallim yardımcıları ve gelgel personeli marifetiyle karşılanan Avangart, bire bir süre Kasımoğlu ve Müdür Kayaç ile dostça ettikten sonraları kurumun cümle katlarını ziyaret ederek personel ile hatırat fotoğrafı çektirdi.

Hakkari Valiliği Toplumsal Teavün ve Tesanüt Vakfı (SYDV) Aile Destek Merkezini üstelik ziyaret fail Öncü ve beraberindekiler, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Köroğlu, SYDV Müdürü Sait Abdullahoğlu ve kankızıl öğreticiler marifetiyle karşılandı. Burada mahir öğreticilerle tıpkı müddet sohbet fail Vekil Avangart, icraat karşı Ilbay Yardımcısı Köroğlu’ndan hikmet aldı.

Icra Vekili Yardımcısı Avangart ve Vali Yardımcısı Kasımoğlu, daha sonraları Hakkari Belediyesi bünyesinde bakım veren Hakkari Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini konuşma ederek buradaki katıksız mahsulat ile ilgile kadınlardan bilgi aldı.

Şehit ve mânialı ailelerini birlikte ülfet fail Vekil Yardımcısı Avangart’nün akşam saatlerinde Hakkari’den ayrılması bekleniyor. – HAKKARİ

Share: