Şehitkamil’de 493 sporcu galibiyet coşkusuyla kulaç attı

Şehitkamil Belediyesi marifetiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı tebrik kartı etkinlikleri çerçevesinde 30 Ağustos Galibiyet Bayramı Şenlik Yarışmaları düzenlendi. Şehitkamil Belediye Reisi Rıdvan Fadıloğlu, şenliğe katılan 493 sporcunun ve ailelerinin utku coşuşuna kuma oldu.

30 Ağustos Galebe Bayramı zımnında spor alanında haddinden fazla sayıda tertip düzenleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, binlerce kişiyi zaferin coşkusunda buluşturdu. Alleben 1 Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı Neşe Yarışmalarına; 252 ayvaz, 241 karı başlamak için toplamda 493 sportmen katıldı. 16 farklı disiplinde düzenlenen yarışmalarda değme tertip yapılmadı. Yarışmalara katılan kamu sporculara güne özel katılım sertifikası Komutan Rıdvan Fadıloğlu aracılığıyla verildi.

“Zaman olağandan mutluyuz”

Organizasyonda katılımcılara hitaben mütekellim Şehitkamil Şehremini Rıdvan Fadıloğlu, şu ifadeleri kaydetti:

“Öncelikle 30 Ağustos Utku Bayramınızı kutluyorum. Şehitkamil Belediyesi kendisine 10 yıl ilk başlamış olduğumuz bu yolculukta zaman, fazlasıyla mutluyuz. Hoppadak bu yıl yaz okullarında, Alleben1 ve Alleben2 Yüzme havuzlarında, 5 bin 600 öğrencimiz etkinliklerden faydalandılar. Haddinden Fazla şükür şu asıl kadar bu yaz okullarıyla alay malay elemeler neticesinde, lisanslı sportmen adına şu anda 450’nin üzerinde sporcumuz, kulüplerimizde yarışıyor. Bu yıl bile 5 bin 600 öğrencimizin içerisinden bile 500’e andıran öğrencimiz bundan ahir safhada inşallah yüzmeye devam edecek. Bu konuda velilerimize vermiş oldukları destekten periferi ilgiyle teşekkürname ediyorum. Gerçekten alelhusus yüzme sporunda siz saygıdeğer velilerimizin ilgisi bizi henüz bile motive ediyor. Zaman burada sizlerle bu arada girmek ve bu çocuklarımızın coşkusuna şahit olmaktan şişman tıpkısı mutluluk duyuyorum. Her zaman söylediğim kabilinden soy bu milletin ise bu millete hizmet etmeye bitmeme edeceğiz. Bizim yapmış olduğumuz gelişim, sizlerin bizlere birey etmiş olduğunuz kaynağı aklık ve planlı tıpkı şekilde koordine etmektir. İşte, bu etkinlikler birlikte bunların benzeri parçasıdır. Ego, öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sportif, sanatsal, kültürel ve sosyal etkinliklerinin da civar planda olması gerekliliğine inanıyorum. Çok şükür bundan hareketle bu 2 yüzme havuzumuzda 21 milli sporcumuz ile gelişigüzel bakım etmeye devam edeceğiz. Ego tekrar bu yaz okullarındaki etkinliklerde bulunan yekpare öğrencilerimizi candan kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” – GAZİANTEP

Share: