Avrupa Motokros Şampiyonası’nda yengi Jose Butron’un oldu

Dünya Motokros Şampiyonası’nın Afyonkarahisar’da planlı serencam etabı olan Bitci MXGP Türkiye kapsamında gerçekleştirilen Avrupa Motokros Şampiyonası’nın ilk yarışını 1’inci sırada tamamlayan KTM sürücüsü Jose Butron, böke oldu.

Acun Motokros Şampiyonası’nın Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen akıbet etabı olan MXGP Türkiye’de yarış heyecanı zaman başladı. 4 kategoride önceki kendisine yapılan serbest antrenmanların peşi sıra tertip antrenmanları gerçekleştirildi. Günün evvel yarışı olan Avrupa Motokros Şampiyonası’nda ise KTM’nin İspanyol sürücüsü Jose Butron, 30: 13.649’luk derecesiyle damalı bayrağı geçmiş sırada geçerek şampiyonluğunu ilan etti. Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen yarış öncesinde 26 nokta farkla lider olan Butron, bildirme mail rakibi Tomas Kohut ile arasındaki fakül farkını 29’a çıkartarak ferda gerçekleştirilecek akıbet konkur öncesinde şampiyonluğunu ilan etti. Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen geçmiş yarışı, genel klasmanda 2’nci tam saha kayran Tomas Kohut 2’nci basamakta, Simon Jost ise 3’üncü basamakta tamamladı.

AVRUPA MOTOKROS ŞAMPİYONASI’NDA 12 TÜRK YARIŞTI

Avrupa Motokros Şampiyonası’nın Afyonkarahisar’daki etabı olan MXGP Türkiye’de geçmiş yarışa 12 Türk sportmen katıldı. Türk sporcular beyninde genişlik gür dereceyi yarışı 9’uncu sırada tamamlayan Mustafa Kilolu elde etti. Ağırbaşlı’i 11’inci olan Batuhan Demiryol, 12’nci olan Şakir Şenkalaycı izleme etti.Share: