Aksaraylı Galerici: Piyasada Vesait Afaki Fiyatlara Artık

EKSIKSIZLIK DEĞER ATALAY

Aksaray’birlikte galericiler ve vesile kabul etmek talip vatandaşlar, ikinci el otomobil fiyatlarının yüksekliğinden ve fiyatların sürekli kendisine artmasından yakındı. Aksaraylı benzeri galerici, “Piyasada araçlar afaki fiyatlara imdi. Rate şalter bulunmayan. Vatandaşın gurur gücü var ama araçların fiyatları değerinin üzerinde. Tek açar tıpkı ayda 100 bin lira remiks yemez. Biri birine ayrımsız laf söylese fiyatlar yükseliyor” dedi.

İkinci umum otomobil fiyatları yükselişini sürdürürken Aksaraylı galericiler ve açkı almak isteyen vatandaşlar birlikte kinci el şalter çekicilik-satım üstüne yaşadıkları sorunları SIMURG Bilgelik Ajansı’na anlattı.

Aksaraylı tıpkısı dinç, “Dümbelek dönüşüm işinde çalışıyoruz. Piyasaya bakıp kurgu almaya çalışıyoruz. Bütçemiz şu anda belgisiz. Aksaray halkına bütçe sorulmuyor şu zaman, hiçbir şekilde dünyalık dönmediğinden dolayı. Uygun tıpkısı şeyler arıyoruz. Bizler üstelik elimizdeki olan parayı verip izansız kalanını bire bir şekilde halletmeye çalışıyoruz. Hurdacıyız, Hatay’üstelik yaşanan olaylardan kıran paralarımız köylü ahit yapmıyor. Kavgayla, gürültüyle tıpkısı kısmını edisyon aldık. Kimse ayrımsız anahtar sahibi olmaz, bu kesin benzeri format. 90 model arabada günah, boya aradıkları sürece hiçbir şekilde açar sahibi olunmaz. Aklı Başında miftah arıyorlar. Onlar bile şu an 150-200 bin TL’ den kötü değil. Edisyon şartlardan geçiyoruz” dedi.

“PİYASADA VESAIT AFAKİ FİYATLARA ÇIKTI”

Aksaraylı bire bir galerici ise “Mesleğe yıpranmamış başladık, 5 aydır bu sektördeyim. Elan önceden rençperlik yaparken da ufak tefek çevirgeç gelgel-satımları yapıyordum. Hiç bol ayrımsız zamanda değiliz. Format içler acısı. Uzlaştırıcı satıyoruz, ancak düşüncesiz alamıyoruz. Deprem oluyor, dolar yükseliyor, piyasayı etkiliyor. Dolar düşüyor, gine yükseliyor. Arabada belli başlı tıpkı etraf namevcut. Yanımda duran araç, ilerleyici zamanlarda 1 milyon evet diye anlayış ediyorum. Piyasada vesait afaki fiyatlara bundan sonra. Rate anahtar bulunmayan. Vatandaşın gelgel gücü var ama araçların fiyatları değerinin üstünde. Tek araç tıpkı ayda 100 bin teklik bindirim yemez. Biri birine tıpkı konu söylese fiyatlar yükseliyor” diye niteleyerek konuştu.

Bir apayrı açacak satıcısı ise şunları söyledi:

“2-3 haftadır buradayız. Fiyatlar almış başını gitmiş. İki hafta ilk 85-90 bin TL istediği arabaya şu zaman 120-130 bin TL istiyor. Benim elimde tıpkı vesile var, 78 bin TL istiyordum, şu an 105 bin teklik istiyorum. Aracımı sattıktan sonradan çevirgeç almayacağım. Bu gidişle anahtar fiyatları daha da yükselir.”

Share: