Fenerbahçe-Konyaspor maçının peşi sıra

Fenerbahçeli futbolcu Joshua King, UEFA Avrupa Ligi sonuç 16 turundaki rakipleri Sevilla’ya cebin en mebzul performanslarını sergileyeceklerini söyledi.

Joshua King, Spor Kaba Et Süper Lig’da Arabam.com Konyaspor’u 4-0 yendikleri 23. hafta tecil maçının ardından matbuat mensuplarına açıklamada bulundu.

UEFA Avrupa Ligi sonuç 16 turunda İspanya temsilcisi Sevilla ile eşleşmeleriyle ait King, “Grubu lider bitirmiştik. Sevilla ile karşılaşacağız. Tığ Avrupa’dahi tüvana bire bir takat sınırı ortaya koyduk kim demin bu noktadayız. 9’unda önce maçı, 16’sında dahi ikinci maçı oynayacağız. Sevilla karşısında elimizden gelenin arz iyisini atmak için sahada olacağız. Elden Fenerbahçe taraftarlarının değil, kül Türkiye’nin desteğini hissederek bu maçları oynayacağız. Sahada hareketli kalarak, istediğimiz şeyleri akdetmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yaşanan yer sarsıntısı felaketlerinin peşi sıra depremzedelere muavenet etmek üzere herkesin elinden geleni yaptığını anlatan King, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye amacıyla el zamanlardı. Burada ateş parçası insanları bol aynı şekilde anlayabildiğimi düşünüyorum. Aynı şekilde biz futbolcular için birlikte Türklerin bizlere olan sevgisini gördüğümüzden dolayı tıpkısı şekilde onların yaşamış olduğu hüznü, acıyı tığ birlikte derinden hissettik. Orada yaşananları fon edemeyiz zira hayalden de mavera bir felaket yaşandığını söyleyebilirim. Depremde hayatlarını kaybeden insanların yakınlarına başsağlığı diliyorum. Hasis çokça üzgünüm. Bizler fazlasıyla etkilendik. Depremden haddinden fazla çok koca etkilendi.”

Türkiye’bile herkesin afete cebin alay malay debi etmesinden gurur duyduğunu nâkil Norveçli oyuncu, şunları kaydetti:

“Futbolda rakiplik olsa birlikte cümle oradaki kıygın insanlara apotr olabilmek amacıyla ellerinden geleni ortaya koydu. Elden Fenerbahçe taraftarları değil, ayrıksı cümle taraftarlar ayrımsız şekilde bu yardımı gösterdi. Umuyorum ki bu yardımlar gelişmemiş sürede oradaki gerekseme sahibi insanlara ulaşır ve depremi dinamik bölge tekrardan ayağa kalkar. Normale görünmek bana bakarak o kadar cılız değil çünkü onların yaşamış oldukları husus bizim manzara ettiklerimizden elan biberli, daha aşkın. Fenerbahçe, Türkiye’nin yeryüzü büyük kulübü, camiası. Bizler bile elimizden gelenin arz iyisini gösterdik. Apotr olmaya çalıştık. Türk insanının gönlünün hangi büyüklüğünde zengin olduğunu görmüş olduk.”

Görmüş Geçirmiş aktör, Gaziantep FK ve Hatayspor’un ligden çekilmesinin normal olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Evet bu takımlar ligden çekildi. Bununla ait benzeri özdek söyleyemeyiz. Çokça incitici aynı uzanım amma gayet beliğ bir ebat. Bizler maçlarımızı oynamaya gayret göstereceğiz. Oldukça üzgünüz yaşanan durumdan kontekst. Bu depremi zihayat, hisseden insanların üzüntülerini paylaşıyoruz. Bu katıksız facia, futboldan haddinden fazla daha şişman bire bir fenomen. Bizler dahi önümüzdeki maçları oynamaya devam edeceğiz.”

Share: