Afyonkarahisar’da gurbetçi koşa, umre parasını depremzedelere bağışladı

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde gurbetçi çift, biriktirdikleri umre parasını depremzedelere arkalamak için Türkiye Ilmek Vakfı’na (TDV) tasdik etti.

Fransa’dan, yılın makul dönemlerinde Akin köyüne gelen gurbetçi Yusuf ile Safiye İnce çifti, Sandıklı Kaymakamlığını musahabe ederek depremzedeler için bergüzar açmak istediklerini bildirdi.

Çift, biriktirdikleri umre parası ile Fransa’daki oğullarının gönderdiği parayı depremzedeler amacıyla TDV’ye bağışladı.

Yusuf İnce, gazetecilere, Fransa’üstelik televizyonu açtığında Türkiye’de iri bir yer sarsıntısı olduğunu görünce haddinden fazla üzüldüğünü söyledi.

Depremin yıkmacı boyutundan etkilendiklerini vurgulayan İnce, “Eşime, bu yıl umreye gitmeyelim, parasını depremzedelere gönderelim dedim. Eşim üstelik sıhhatli olsun, peki dedi. İnşallah, bundan sonra bile yardımlarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün dahi bağış makbuzunu hayırseverlere vererek, “Cenabıhak hayrınızı kabul etsin. Tanrı bir daha devletimize, milletimize böyle teessürat yaşatmasın.” ifadelerini kullandı.

Share: